Küçük resimleri farklı biçimlere uydurma

'Diğer Programlar' forumunda Siraç tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Küçük resimleri farklı biçimlere uydurma konusu Küçük resimleri farklı biçimlere uydurma

  Windows'un Explorer'da gösterdiği küçük resim ön izleme teknolojisi sadece belirli dosya biçimleri için geçerli. TIF ve PCX gibi birçok dosya çeşitleri sadece simge olarak gözüküyor. Fakat ThumbView adlı yazılım sayesinde desteklenen dosya çeşitlerinin sayısını arttırabilirsiniz.

  ThumbView Lite yazılımı sayesinde Explorer'ın desteklediği ön izleme biçimlerine 19 adet daha dosya biçimi ekleyebilirsiniz. Bu ücretsiz yazılımı ThumbView - See DDS, PCX, PNG, and TGA thumbnails in Explorer (+16 other image formats) adresinden temin edebilirsiniz. Yazılım Explorer için bir genişleme paketi gibi olduğundan dolayı ayrı bir yazılım başlatmaya gerek yok. Yazılım sayesinde TIF, PCX, PSD veya PSP gibi birçok dosya biçimimin ön izlemesini görebilirsiniz. Bunun yanında söz konusu dosyalar hakkında daha birçok ayrıntı da ipucu şeklinde gözükebiliyor.

  Dipnot: Windows Vista hâlihazırda Windows XP'nin desteklemediği birçok dosya biçimini destekliyor ve ön izleme şeklinde gösterebiliyor. Fakat yine de daha fazla dosya biçimini desteklemesini istiyorsanız yazılımı indirip kurabilirsiniz.
   
 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için tesekkürler
   

Bu Sayfayı Paylaş