Küçük IE Bombayı Patlatıyor!

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Küçük IE Bombayı Patlatıyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Internet Explorer Mobile yenileniyor... Eskiden Pocket Internet Explorer'dı.

  Internet Explorer 8 gelişip güçlenirken küçük kardeşi de sessizliğini bozmaya hazırlanıyor.


  Eskiden Pocket Internet Explorer olarak bilinen Internet Explorer'ın mobil sürümü uzun zamandır Windows Mobile kullanan cep telefonlarında bulunuyor. Microsoft'un sıfırdan tasarladığı Internet Explorer Mobile günümüzün cep telefonları için oldukça yetersiz kalıyor.
  Microsoft da bu gerçeğin farkında ve bu mobil tarayıcıyı elden geçirecek. Windows Mobile 6.5 ile birlikte Internet Explorer Mobile da değişiyor.
  IEM, adres çubuğu, onay oku ve aşağıya doğru açılan bir menü içeriyordu. Sayfalar Nokia internet tarayıcıya benzer bir şekilde yükleniyordu. Adres girildikten sonra altta yükleme çubuğu çıkıyordu. Sitenin IEM için optimize bir sürümü varsa yükleniyor, yoksa sitenin ekrana sığan kısmı görüntüleniyordu. Daha sonra görüntüyü uzaklaştırıp yakınlaştırarak sayfa içinde gezmek gerekiyordu. Üç farklı görüş seçeneği de kullanışsızdı. IEM'in buna karşın resim kaydetmekte sunduğu kolaylık gibi bir artısı da vardı.

  Yeni IE Mobile'da neler olacak?

  Windows Mobile 6.5 ile mobil tarayıcılar için optimize edilmemiş sayfalar da düzgün görüntülenecek. Bu sayfalar ekrana sığacak ve animasyon olmadan tıklanan bölge yakınlaştırılabilecek. Sekmeli tarama ise ne yazık ki hala dahil edilmiyor ve bu yeni sürümde de yer almayacak.
  Internet Explorer Mobile yeni bir dokunmatik dostu menü, geri ve tazeleme tuşları, aksiyon tuşu, klavye menüsü ve yeni bir yakınlaştırma, uzaklaştırma kontrolü içerecek.
  Windows Mobile 6.5 yüklü ve geliştirilmiş Internet Explorer Mobile internet tarayıcıya sahip ilk telefonlar, Ekim ayında gelecek. Kısıtlı da olsa Adobe Flash desteği içerecek ve bu cihazlarla YouTube'un mobil versiyonundan video izlenebilecek.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Küçük Bombayı Patlatıyor Forum Tarih
Küçük kan dolaşımının izlediği yol kısaca Eğitim Bilgileri 26 Kasım 2016
Osmanlı küçük bir beylikten nasıl büyük bir devlet haline gelmiştir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Küçük Kemancı Özeti Kısa Kitap, Resim ve Dergi 16 Şubat 2014
Küçük Kemancı kitabının özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 16 Şubat 2014
Maddenin en küçük parçacığına hangi yöntemlerle ulaşabiliriz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 8 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş