Küçük Dost Karincalar - Küçük Dost Karincalarin Hikayesi

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_inci tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Küçük Dost Karincalar - Küçük Dost Karincalarin Hikayesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Küçük Dost Karincalar - Küçük Dost Karincalarin Hikayesi

  Burak her gün okula giderken karşı evin bahçesine uğrar ve biraz orada oyalanır. Bunun nedeni ise hiç kimsenin tanımadığı ama onun çok sevdiği bir arkadaşının orada yaşamasıdır. Okula gitmeden önce arkadaşını görmeyi ihmal etmeyen Burak bu dostluktan çok büyük keyif alır. Çünkü onun belki de kimsenin olmadığı kadar akıllı bir dostu vardır. Bu dost çok küçük olmasına rağmen çok büyük özelliklere sahiptir. Ayrıca çok çalışkandır. Tüm işlerini büyük bir disiplin içinde yapar. Burak gibi okula gitmiyor olsa da kendi yaşantısı için gerekli olan bir çok şeyi hiç hatasız başarır.

  Bu küçük dostun kim olduğunu hepiniz merak ettiniz herhalde değil mi? O zaman hemen sayfayı(sayfamı..! hemen alta bakabilirsiniz.) çevirebilirsiniz.

  İşte Burak’ın bu gizli dostu herkes tarafından hayranlık duyulacak özelliklere sahip olan küçük bir karıncadır.

  Bugüne kadar karıncaların ne kadar büyük yeteneklere sahip olduğunu ne kadar akıllı davranışlar gösterdiklerini duymamış olabilirsiniz. Hatta bazılarınız onları pek bir şey yapmadan bütün gün oradan oraya dolaşan böcekler olarak görüyor olabilir. Ama böyle düşünenler hata yaptıklarını bilmelidirler. Çünkü karıncaların pek çok diğer canlı gibi kendilerine özel bir yaşantıları vardır.

  Burak bu yaşantının detaylarını arkadaşından çok güzel bir şekilde öğrenebilmektedir. Her gün hiç aksatmadan küçük karınca arkadaşıyla konuşmaya gitmesinin onunla sohbet etmekten bu kadar zevk almasının en önemli nedenlerinden biri de budur.

  Burak karıncaların dünyası ile ilgili arkadaşından öğrendikleri karşısında çok büyük bir şaşkınlık yaşamaktadır. Bu öğrendiklerini bütün tanıdıklarına anlatmayı küçük arkadaşının aklını yeteneklerini tüm üstün özelliklerini herkese duyurmayı istemektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Küçük Dost Karincalar Forum Tarih
Küçük Dost Karıncaların Diyarı Masalı Çocuklara Masallar Fıkralar 25 Şubat 2011
Küçük kan dolaşımının izlediği yol kısaca Eğitim Bilgileri 26 Kasım 2016
Osmanlı küçük bir beylikten nasıl büyük bir devlet haline gelmiştir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Küçük Kemancı Özeti Kısa Kitap, Resim ve Dergi 16 Şubat 2014
Küçük Kemancı kitabının özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 16 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş