Kötü Muamele-John Harvey

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kötü Muamele-John Harvey konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kötü Muamele-John Harvey


  [​IMG]


  Maria Roy'un evine giren soyguncular mücevher, kürk, kredi kartları ve nakit para peşindeydi. Ancak umduklarından çok daha fazlasını buldular. Tıpkı Maria Roy gibi: Seksi, güçlü, cesuryürek soyguncu Jerzy Grabianski 'belki de polisiyenin en çekici kötü adamı.'

  Harold Roy'u yıkan ne çalınan mücevherler ne de paraydı. Karısının başına gelenleri ise hiç mi hiç umursamıyordu. Ancak kasasında geçici olarak tutuğu bir kilo kokainin kayboluşu onu dehşete düşürmüştü. Hele kokainin gerçek sahibinin bunu öğrendiğinde ona neler yapabileceğini düşündükçe ölümüne korkuyordu.

  Bu ikinci romanında John Harvey, bizi film dünyasının perde arkasına götürüyor ve en az Maria ve Harold Roy çifti kadar birbirine uyumsuz bir çift soyguncuyla tanıştırıyor. Sonuç, okuyucuları son satırlara kadar tetikte tutacak karmaşık ve hızlı tempolu bir polisiye roman.

  'John Harvey'nin romanları müzik olsaydı, onları Charlie Parker çalardı' diyor New York Times Book Review'da bir eleştirmen. Şairliği, senaryo yazarlığı ve romancılığının yanı sıra yetenekli ve bilgili bir jaz dinleyicisi de olan bir yazar için yerinde bir övgü. Uzun yıllar Nottingham'da yaşamış olan Harvey şu anda Londra'da oturmakta. Kötü Muamele, John Harvey'nin 'Bir Charlie Resnick Rolisiyeleri'nin ikincisi.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kötü Muamele John Forum Tarih
Kötü Muameleye Hayır Kitap Özeti - Dominique de Saint Mars Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Ocak 2011
10 çocuktan biri kötü muamele görüyor Çocuk Sağlığı ve Bakımı 30 Ağustos 2009
KİŞİlere KÖtÜ Muamelede Bulunan Da Ceza Alir Mi? Hukuk 5 Nisan 2009
İnsanların kötü alışkanlıklara başlamasında kitle iletişim araçlarının rolü kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Toplumda şahit olduğunuz kötü davranışlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş