Kötü Kraliçe Kitap Özeti - Carolyn Meyer

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 30 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kötü Kraliçe Kitap Özeti - Carolyn Meyer konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kötü Kraliçe Kitap Özet - Carolyn Meyer Kitapları - Kötü Kraliçe Kitap Tanıtım - Kötü Kraliçe Kitap Fiyatı - Kötü Kraliçe Ön Okuma  Kitap Özet

  Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler.
  Fransada, insanlar açlıktan ölüyordu ve ekmek yoktu. Kraliçe Marie Antoinette ise pahalı ipekler ve mücevherler içinde, kule gibi yükselen saç modeliyle, taşlı yelpazesini şaklatarak o meşhur küçümseyici cümleyi sarf etti.
  Hikâye böyle. Aslında bunu hiç söylemedi. Hikâyenin kaynağıyla ilgili bunu kimin söylediği, pastanın tanımı, kelimelerin dile getirildiği koşullar ve hatta dile getirilip getirilmediği şiddetli tartışmalar senelerce sürdü. Sık sık tekrarlanan bu söylem, davranışlarıyla Fransız Devrimini ateşleyen zalim Kraliçe Marie Antoinette mitinin de bir parçası oldu.
  Peki, Marie Antoinette genelde betimlendiği gibi kalpsiz biri miydi? Sofia Coppolanın 2006 yılındaki Marie Antoinette isimli filminden sonra, bu soru, daha çok tartışılır oldu
  Kötü Kraliçe Marie Antoinette

  Marie Antoinette, on dört yaşında Fransa Veliahdıyla evlenmek üzere Avusturyadan ayrılmadan önce sonu gelmeyen talimatlar alır. Yeni evi Versaillesda her hareketi, merhametsiz ve dedikoducu Fransız Sarayı üyeleri tarafından yakından incelenmektedir. Marie Antoinette onların boğucu görgü kurallarına bağlı kalmaya çalışır. Ancak eğlence düşkünü bu genç kadın, bazen kendini tutamaz ve skandal yaratan giyim tarzına, eğlencelere ve özenle düzenlenmiş partilere hatta yasak aşk maceralarına kendini teslim eder.

  Carolyn Meyer, 1935 Amerika doğumlu ödüllü bir yazar. Eleştirmenlerce de beğenilen Genç Soylular serisinden olan Kötü Kraliçe, Marie Antoinette mitinin ötesine geçerek gerçek Antoinettein kişiliğini, erdemleriyle olduğu kadar hatalarıyla da keşfederek derinlemesine ele alıyor. Carolyn Meyer Meksikada yaşıyor.


  [​IMG]

  Kötü Kraliçe

  Carolyn Meyer
  · Epsilon Yayınevi
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789944823449
  · Sayfa Sayısı : 368
  · Etiket Fiyatı : 20.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kötü Kraliçe Kitap Forum Tarih
Kötü Kraliçe Marie Antoniette Kitabı - Christine Meyer Kitap, Resim ve Dergi 27 Kasım 2010
İnsanların kötü alışkanlıklara başlamasında kitle iletişim araçlarının rolü kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Toplumda şahit olduğunuz kötü davranışlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016
Şeytanın kötülüklerinden nasıl korunabiliriz? Dini Sohbetler Dini Forum 4 Ekim 2016
Kusur aramanın kötü bir davranış olduğuna ilişkin kısa yazı Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş