Kötü hafızayı' silen hap bulundu

'Genel Sağlık' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kötü hafızayı' silen hap bulundu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kötü hafızayı' silen hap bulundu
  TIP'ta çığır yaratacağı, kötü anıların silinmesi için kullanılacağı açıklanan geliştirilen hapın, stres ve depresyonun yarattığı sağlık sorunlarla karşılaşan, travma geçiren hastaların tedavisinde kullanılabileceği bildirildi.
  Tıpta dönüm noktası sayılabilecek hap, travma sonrası gelişen stres sorunu yaşayan hastalarda kullanılabilecek. Üzerinde hâlâ çalışmalar süren kötü hafızaları sileceğine inanılan hapın, ‘Travma sonrası stres bozukluğu’ ile karşı karşıya olan ayan hastalar üzerinde kullanılmak üzere geliştirildiğini yazan Daily Mail gazetesi, bazı vakalarda tedavinin çok büyük faydalarının olacağının bilinmesine rağmen bu yöntemin kişileri kimliklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya bırakacağını ifade etti.
  Londra Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Daniel Sokol, hafızadan kötü anıların silinmesinin vücuttan hastalıklı 1 parçanın çıkarılıp alınması kadar basit açıklaması olmadığını, bu yöntemin uygulandığı hastaların yaşadıkları olayların hafızlarında silinmesiyle kimliklerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklarını öne sürdü. Birkaç yıl içinde piyasaya sunulması beklenen hapın doktorlar tarafından hastalara önerilmeye başlanmadan önce daha birçok testen geçmesi gerektiği savunan bilim adamları, birçok kişi için dönüm noktası sayılabilecek hapla ilgili etik tartışmaların da gündemi uzun süre meşgul edeceğini bildirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kötü hafızayı' silen Forum Tarih
İnsanların kötü alışkanlıklara başlamasında kitle iletişim araçlarının rolü kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Toplumda şahit olduğunuz kötü davranışlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016
Şeytanın kötülüklerinden nasıl korunabiliriz? Dini Sohbetler Dini Forum 4 Ekim 2016
Kusur aramanın kötü bir davranış olduğuna ilişkin kısa yazı Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Şubat 2016
Hile yapmak neden kötü bir davranıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 23 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş