Kötü gidişin medyadaki yankıları

'Galatasaray' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kötü gidişin medyadaki yankıları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Spor yazarlarının Galatasaray'daki kötü gidişatla ile ilgili yorumları...


  [​IMG]
  Hakan Şükür (Fanatik)
  Arda’nın ise takıma zarar verdiğini düşünüyorum. Şöyle ki... Çok önemli ve etkili bir oyuncu olmasına rağmen her topta Arda’nın aranması, kendisinin de markaj altında olması, Galatasaray ataklarını başlamadan bitiriyor. Bu durum da diğer yıldızlar için bir kolaylık (!) olsa gerek, sorumluluk almaktan uzaklaşıyorlar. Kadronun sık değişmesi ise birbiriyle oynamaktan uzaklaşan bir takım görüntüsü verebilir ileriki günlerde. Her şeye rağmen Kayserispor10 kişi kaldıktan sonra kazanılması gereken bir karşılaşmadan 2 puan kaybıyla dönmek, şampiyonluk yolunda ağır bir yaradır.

  Rıdvan Dilmen (Milliyet)

  Galatasaray’ın kötü futbolu devam ediyor. Maç boyunca birkaç karambol dışında pozisyon yok. Santos tipinde ve ondan daha iyi Galatasaray’ın kadrosunda çok oyuncu var. Yönetimin planlaması tek kelimeyle skandal. Takımın kalitesi artacağına düştü. Takımlarında forma giyemeyen iki oyuncu alıyorsunuz, Nonda gibi bir forveti yolluyorsunuz. Galatasaray bugünkü kadrosu ile lig ikinciliğini bile zor alır. Rijkaard, işler kötü gittiği halde maç içinde hiçbir müdahalede bulunmadı. En çok iş yapacak Arda’yı iki stoperin arasından kurtaramadı. Keita ve Santos’tan birini forvete kaydırıp, en azından Arda’yı çizgiye veya orta sahaya alabilirdi. Arda’nın bütün meziyetlerini yok etti.

  Bahri Havadır (Akşam)
  Forvet oynayanların ortalama boyları 1.70 metre civarı, ama sürekli kanattan orta yaptılar. Rijkaard bu deliliğe, ‘Hop ne yapıyorsunuz beyler’ diyemedi. Uğur, Keita ve Caner’in anlamsız şutları, varyetelerini seyretti. Düşünün koca Galatasaray ancak 42. dakikada Lucas Neill’la kaleye şut atabildi. Oysa Kayserispor hücum hattı, Cangele, Makukula, Gökhan Emreciksin ve Mehmet Eren gibi isimlerle bir Ferrari’yi andırıyordu. Galatasaray savunması bunalım geçiriyordu adeta. Peki niye Servet kenarda oturuyordu acaba! Sorduk grip dediler. Oysa Servet’in burnu kırıldı, omzu çıktı, ayak parmağında, dizinde, her yerinde problem olduğu dönemde bile çıkıp oynuyordu.

  Hakan Ünsal (Hürriyet)
  Elano, Dunga’nın bir seçimi olarak Brezilya Milli Takımı’nda oynuyor. Brezilya’da oynadığı maçlarda kullandığı serbest vuruşlar, attığı pasların neredeyse hiçbirini Galatasaray’da göremedik. Bu kadar tölerans gösterilen başka bir oyuncu olsa yıldız olurdu. İnsanın ister istemez, yanında oynadığı ve kendisinden her maç iki gömlek iyi oynayan Mustafa Sarp’ı görünce “Elano Brezilya’da oynuyorsa, Mustafa Arjantin’de oynamaz mı?” diye sorası geliyor. Rijkaard, Gaziantep maçında oyundan alınmasına şaşıran ve tepki veren Elano’yu oyunda tutup maçın en iyi oyuncularından Mehmet Topal’ı çıkardı. Rijkaard kendisine her tepki verene ya forma verdi ya da oyundan almadı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kötü gidişin medyadaki Forum Tarih
İnsanların kötü alışkanlıklara başlamasında kitle iletişim araçlarının rolü kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Toplumda şahit olduğunuz kötü davranışlar nelerdir? Sorular ve Cevaplar 16 Kasım 2016
Şeytanın kötülüklerinden nasıl korunabiliriz? Dini Sohbetler Dini Forum 4 Ekim 2016
Kusur aramanın kötü bir davranış olduğuna ilişkin kısa yazı Edebi Türler Halk Edebiyatı 23 Şubat 2016
Hile yapmak neden kötü bir davranıştır kısaca Sorular ve Cevaplar 23 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş