Köprü ve otoyollardan iki yeni köprü parası

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Köprü ve otoyollardan iki yeni köprü parası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karayolları Genel Müdürlüğünce yayımlanan 2001-2008 yılları köprü ve otoyol gelir verilerine göre, söz konusu dönemde elde edilen gelirin 1,8 milyar TL'lik bölümü otoyollardan sağlandı. Son sekiz yılda boğaziçi köprülerinden geçiş yapan araçlardan ise 1 milyar TL gelir elde edildi. İstatistiklere göre, söz konusu dönemde köprü ve otoyollardan çift yönlü olarak toplam 2 milyar aracın geçiş yaptığı bildirildi.

  -1,5 MİLYAR TL'YE YENİ KÖPRÜ-

  Boğaziçine yeni bir köprünün yapımının gündemde olduğu bu günlerde ilgili kuruluşlarca yapılan hesaplamalara göre yeni bir köprünün çevre ve bağlantı yollarla birlikte yaklaşık 1,5 milyar TL'ye mal olması planlanıyor.

  Son yıllarda geçiş kolaylığı sağladığı gerekçesi ile Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) ve Otomatik Geçiş Sistemlerinin (OGS) kullanıldığı köprü ve otoyollardan ayda yaklaşık 45 milyon TL'lik gelir elde ediliyor.

  Geçen yıl toplamında köprü ve otoyollardan yaklaşık 500 milyon TL'lik gelir elde edilmişti. Köprü ve otoyolların 2009 yılı toplam gelirinin ise 500 milyon TL'yi aşması planlanıyor.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Köprü otoyollardan yeni Forum Tarih
İnsanların çoğu aralarına duvar çok azıda aralarına köprü kurarlar ne demek Eğitim Bilgileri 18 Nisan 2014
Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Yapılırken Çevrede Ne Gibi Değişiklikler Oldu Seviyeli-Ciddi Konular 21 Aralık 2013
Kastamonu Taşköprü Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Kastamonu Tanıtımı 7 Aralık 2012
Köprülü Mehmet Paşa Islahatları Nelerdir? Tarihi Bilgiler 12 Ekim 2012
Köprülü Fazıl Ahmet Paşa Islahatları Nelerdir? Tarihi Bilgiler 12 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş