Kömürcü İlköğretim Okulu Yomra Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kömürcü İlköğretim Okulu Yomra Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kömürcü İlköğretim Okulu Hakkında - Kömürcü İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kömürcü İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kömürcü İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Kömürcü İlköğretim Okulu Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kömürcü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kömürcü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kömürcü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kömürcü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / YOMRA
  Adı: KÖMÜRCÜ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Kömürcü Köyü
  Telefon Numarası: 4623482034
  Faks Numarası: 4623482034

  Tarihçe:

  1928 yılında Harf İnkılâbı ile birlikte köyümüzün Kozdeğirmeni mevkiinde o zamanki adıyla Kalafka İlkokulu ‘dur. Kalafka İlkokulu şimdiki köy konağı binasının yerinde olan Köy Mektebi’nde eğitim ve öğretime başlamış olup, daha sonra şimdiki okulu bahçesinde 1954 yılında Kömürcü İlkokulu adında yeni binasında Eğitim ve Öğretime devam etmiştir.1985 yılında okulumuzun arsası dahil 3 dönüm yer köy halkının katkılarıyla alınarak bu günkü binanın yapılmasına başlanmıştır.Eski bina okul bahçesinden yıkılarak bahçenin genişletilmesi sağlanmıştır.

  1987-1988 Eğitim ve Öğretim yılında Kömürcü Köyü İlkokulu ve Kömürcü Orta Okulu olarak ayrı ayrı katlarda Eğitim ve öğretime başlandı.1989-1990 Eğitim ve Öğretim yılında da iki okul birleştirilerek ilçemizde ilk açılan üç ilk öğretim okulundan biri olarak KÖMÜRCÜ İLKÖĞRETİM OKULU adını alarak Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.

  Kurumun Misyonu :

  İlköğretim çağındaki her Türk çocuğunun milletin kültürel, manevi ve demokratik değerlerini benimsemiş, Atatürkçü bilimsel düşünceyi rehber edinmiş, ruh, beden ve zihin yönünden sağlıklı ve dengeli yetişmiş doğayı ve çevreyi koruyup geliştiren dünyanın her yerinde başarılı olacağına inanmış kendine güveni tam bireyler olarak yetiştirmektir.


  Kurumun Vizyonu:

  Öğrencilerimizin bilgi çağında tüm gelişmelere açık olarak yetişmeleri. Öğrencilerimizin soran, düşünen, araştıran bireyler olması. Öğrencilerimizin milli, manevi bakımdan ülke değerlerine sahip bireyler olarak yetişmesi.


  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kömürcü İlköğretim Okulu Forum Tarih
Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli Denizli Tanıtımı 23 Ağustos 2011
Komurculer İlköğretim Okulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Ekim 2010
Kömürcü Köyü Hakkında Bilgi Yomra Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010
Kömürçukuru Köyü Hakkında Bilgi Belen Hatay Hatay Tanıtımı 10 Haziran 2010
Kömürcükadı Köyü Mustafakemalpaşa Bursa Marmara Bölgesi 23 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş