Kâbus günleri başlıyor

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 22 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kâbus günleri başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  7 metrelik dalgalar, 110 kilometre hızındaki fırtınayla birlikte kar geliyor.

  Marmara ve Trakya bu akşamdan itibaren olağanüstü hava koşullarıyla karşılaşacak. Sibirya’dan geldiği belirtilen soğuk hava sistemi, İstanbul ve dört bölgeyi kar altında bırakacak

  Meteoroloji bu geceden itibaren Trakya ve Marmara bölgesinde karlı ve fırtınalı hava için uyardı. Yarın Batı Karadeniz’de etkili olması beklenen kuzey rüzgarlarının zaman zaman 113 kilometreyle esmesi bekleniyor. Karada çok soğuk ve kar yağışının beklendiği denizde ise fırtına ve dev dalgaların hakim olacağı cumartesi senaryosu şöyle;

  Fırtına; Kuzeydoğu yönünden esen poyraz rüzgarı bugünden itibaren etkisini her geçen saat artıracak. Öğleden sonra poyrazın fırtınaya dönüşmesi ve 8 şiddetine kadar yükselerek batı karadeniz ve İstanbul Boğazı girişinde etkili olması bekleniyor. Bu saatlerde dalga yüksekliğinin 3 ila 4 metre arasında olması bekleniyor. Poyrazın Karadeniz’de etkili olduğu saatlerde Trakya’nın Kuzeyinde kar yağışı görülecek.

  Fırtına uçuracak
  Şiddetini artıran fırtına yarın gece yarısından itibaren daha da etkili esmeye başlayacak. kuzeybatı yönünden esecek fırtınanın öğle saatlerinde en şiddetli noktasına ulaşması bekleniyor. Bu, saatte 110 kilometre cıvarında hız demek. Fırtına denizde çok etkili olacak. Fırtınanın yol açtığı dalgaların bu saatlerde 7 metre yüksekliğe ulaşması bekleniyor.

  Denizciler ve gemiler için büyük tehlike oluturabilecek dev dalgalar gün boyu Marmara Bölgesinde kalan batı karadeniz sahillerinin tamamını, İstanbul boğazı girişini dövmesi bekleniyor. Çok etkili ve gün boyu esecek karayel fırtınasının akşam saatlerinde çok az da olsa hızının düşmesi beklenirken etkisini pazar günü de sürdürmesi ancak öğle saatlerinden etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

  Kar Yağışı; Trakya’dan başlayan kar yağışı cumartesi günü gece yarısı sabahın ilk saatlerinde İstanbul’a gelecek. Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren de önce Avrupa yakası ardından da Anadolu yakasında kar yağışının etkili olması bekleniyor.

  Dört gün kar buz
  Marmara ve Trakya Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgasını beklerken hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi hem de AKOM’dan üst üste uyarılar geliyor. İstanbulluların toplu taşım araçlarını kullanması isteriyor. Soğuk havanın üç gün üst üste kar bırakacağını belirten yetkililer 520 araç ve 1700 personelin İstanbul’daki olumsuzluklara müdahale edileceğini belirttiler. İstanbul buna benzer bir kışı 1985 yılında yaşamış ve kar kalınlığı 50 santimetreye kadar yaklaşmıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kâbus günleri başlıyor Forum Tarih
Kabusname Kitabı - Keykavus Kitap, Resim ve Dergi 21 Şubat 2011
Kabus Korkusu - Kabus Korkusu ve Nedenleri Psikoloji 4 Kasım 2010
Kabus 22 Oyun Hileleri Oyun Hileleri 9 Haziran 2010
Yanardağ kabusu yeniden başlayabilir Yurt Dışı Haberler 7 Mayıs 2010
Avrupa'daki kül kabusu geri dönüyor Yurt Dışı Haberler 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş