KÖtÜnÜn Şerrİnden Korunma DuÂsi

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda GizLi_ÖzNe tarafından 5 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. KÖtÜnÜn Şerrİnden Korunma DuÂsi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatta herkes kendi hakkına razı olmuyor. Başkasının hakkını gasbetme meylinde olanlar da vardır bu âlemde. Böyle zalim kimseler kaba kuvvetlerine güvenirler muhataplarının zayıflığından cesaret alır masum ve kimsesizliklerinden şımarırlar.
  Bu gibi kaba kuvvetli kimselere karşı masum adamın elinden gelen tedbirleri aldıktan sonra Allah’a sığınıp ilticada bulunması Peygamberimiz’in tavsiye buyurduğu duâyı okuyarak belânın önünden sapması en uygun hareket tarzıdır. Böylece inşâallah maksadı daha kolay hâsıl olur zalim de zulmünün karşılığını başka bir yerden alır lâyıkını bulur. Peygamberimiz kaba kuvvetiyle hareket eden zalime karşı şöyle duâ etmeyi tavsiye buyurmuştur:
  “Lâ ilâhe illâllahü’l-halîmü’l-hakîym. Sübhânallâhi Rabbi’s-semâvâti’s-seb’i ve Rabbi’l-arşi’l-azîm. Lâ ilâhe illâ ente azze câruke ve celle senâ’ük.”
  Baskı ve terörle muhatabını yıldırarak yalan beyânda bulundurmak isteyene karşı Efendimiz şu duâyı da tavsiye buyurmuştur:
  “Raditü billâhi Rabben ve bi’l-İslâmi dînen. Ve bi-Muhammedin aleyhisselâmu Nebiyyen ve bi’l-Kur’ani Hakemen.”
  “Ben Allah’ı Rab İslâmı din Muhammed Aleyhisselâm’ı da Nebî Kur’an’ı ise bütün işlerimde hakem olarak kabûl ettim ve bunlara gönülden razı oldum. Sen bana ne söyletmek istersen iste bu inancım asla değişmez bu hakikat tebdil olmaz.”
  Hayatî tehlike olunca inancının zıddını söyleyen insana bir şey lâzım gelmez. Ama hayatî tehlikede olmayan kimse basit tehditlerle inancının zıddını söylememelidir. Bu duâyı okuyarak geçiştirmelidir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - KÖtÜnÜn Şerrİnden Korunma Forum Tarih
Bir kötünün yedi mahalleye zararı dokunur atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 16 Şubat 2011
İyinin ve Kötünün Ötesinde - Friedrich Nietzsche Kitap, Resim ve Dergi 17 Şubat 2010
Çörekotunun faydaları: Pratik Bilgiler 17 Nisan 2009
Nietzsche - İyinin ve Kötünün Ötesinde kitap Kitap Özetleri & E-Kitaplar 10 Ocak 2009
Kötülerin Şerrinden Kurtulmak İçin Okunan Dua Dualarımız Dua paylaşımları 15 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş