Julia Navarro - Kutsal Kefen

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 23 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Julia Navarro - Kutsal Kefen konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Julia Navarro - Kutsal Kefen

  [​IMG]


  Kutsal Kefen Julia Navarro Doğan Kitapçılık Urfa`dâkı Sır Çarmıhtan indirilen Isa keten bir bezle sarılır. Üzerinde, mucizevî bir biçimde İsa`nın görüntüsü beliren bu kefen, Hıristiyanlık tarihinin en önemli kutsal emanetlerinden biri olur ve Kudüs`ten başlayan iki bin yıllık yolculuğu boyunca tarihsel birçok gizemin odağında yer alır. Urfa`yı, bu Anadolu şehrini italya-Iskoçya-İspanya-Portekiz-Amerika hattına bağlayan iki bin yıllık sır ne?İsa`nın Kefeni`nin saklandığı Torino Katedrali çevresinde dolaşan dilleri kesilmiş adamlar hangi sırrı susuyor?Ekonomik sıkıntı içindeki imparator, Konstantinopolis`te Tapınak şövalyeleriyle neyin pazarlığını yapıyor?Dünyanın tepesindeki yedi adamın, kaygılı yüzlerle ve fısıldaşarak konuştukları ne? Bütün bu sırların peşindeki Kaçakçılık Masası Şefi Marco Valoni ve ekibini nasıl bir tehlike bekliyor? Tarihsel gerçeklere dayalı, hayal gücüyle beslenmiş, gerilim yüklü, eşsiz bir roman.

  Günümüzde Torino Katedrali'nde yaşanan büyük bir yangınla başlıyor olaylar. Katedral 1578 yılından beri İsa’nın Kefeni'ne ev sahipliği yapmaktadır.Yangından sonra dili kesilmiş bir ceset bulunması konuyla daha önce de ilgilenmiş olan Kaçakçılık Masası Şefi Marco Valoni’yi şüphelendirir. Bu facianın sebebi, ona göre, Kefen'dir. Ve araştırma başlar. Araştırma ekibinde bir de tarihçi yer almaktadır. Tapınak Şövalyelerinden, günümüzün zengin işadamlarına uzanan gizemli bir soruşturmadır sürecek olan.
  Sadece İspanya’da 500 000'den fazla okura ulaşan "Kutsal Kefen" gazeteci Julia Navarro’nun ilk romanı. Kitap, İsa’nın Kefen'i etrafında yüzyıllardır süren bir tartışmayı yeniden gündeme getirmesiyle de çok ilgi gördü. Mekan ve zaman tanımayan bir roman var karşımızda. İsa’dan Bizans’a, günümüz Türkiyesi’nden Fransa ve İspanya’ya, oradan da Portekiz’e, İskoçya’ya hatta ABD’ye sürüklüyor okuyucuyu. Kefenin sırrı Urfa’da yatıyor desek, Türk okuyucusu için bir ipucu vermiş olur muyuz? "Kutsal Kefen"in gizemli, macerayla yüklü, tarihe dayanan tempolu bir roman olduğunu da söyleyelim. Kısaca, çoksatanlar listesini zorlayacak bir romanla karşı karşıyayız.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Julia Navarro Kutsal Forum Tarih
Korkulacak Bir Şey Yok Kitap Özeti - Julian Barnes Kitap Özetleri & E-Kitaplar 28 Ağustos 2011
Julian Club Hotel Bilgileri ve Resimleri - Marmaris Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 18 Temmuz 2011
Julian Paul Assange Kimdir - Julian Paul Assange Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Şubat 2011
WikiLeaks Julian Assange Resimleri - WikiLeaks Julian Assange Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 29 Kasım 2010
Julian Assange Kimdir? - Julian Assange Biyografisi Resimleri Biyografi & Otobiyografi 29 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş