Josh Holloway - Josh Holloway Kimdir - Josh Holloway Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Dine tarafından 2 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Josh Holloway - Josh Holloway Kimdir - Josh Holloway Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Josh Holloway [​IMG]

  Josh Holloway (d. 20 Temmuz 1969, San Jose, Kaliforniya), en çok Amerikan ABC televizyonunun Emmy ödüllü TV dizisi Lost'taki Sawyer rolü ile tanınmaktadır.


  Josh Holloway, Kaliforniya'nın daha sonra Silikon Vadisi adıyla anılacak olan bölgesinde doğdu, fakat iki yaşındayken ailesi Georgia'ya taşındı. Bir kız ve 3 erkek kardeşi olan Josh, ikinci çocuktur. Küçük yaşta sinemaya ilgi duymaya başladı. Georgia Üniversitesine gitti fakat sadece bir yıl sonra ayrıldı, model oldu. Modellik ona Avrupa ve Kuzey Amerika kapılarını açtı.

  Kariyeri-Kişisel Hayatı

  Josh Holloway'in kariyer tutkusu onu Los Angeles'a taşıdı ve "Doctor Benny" isimli komedide rol aldı. Bu rolü daha büyük roller izledi : Mi Amigo, Moving August, Cold Heart isimli filmlerde rol aldı. Bu rollerden sonra yapımcıların dikkatlerini çekerek başka filmlerde ve dizilerde de rol aldı. Sonunda ona en çok ün kazandıran rol olan Lost dizisindeki Sawyer rolünü aldı. Holloway'in hobileri yelken, snowboard, dövüş sanatları, motokros ve gitar çalmaktır. Ayrıca Channel 4 adlı bir İngiliz kanalına ;"Bira içmeyi çok seviyorum.Hatta insanlığın yaptığı en önemli icat desile alkoldür." demiştir. Holloway uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisi Yessica ile evlenmiştir.

  12 Ekim 2005 sabahı josh Holloway ve eşi Yessica evinde uyuyorken aniden evlerine giren bir hırsız tarafından silah tehdidi ile uyandırıldı. Hırsız, evde bulunan bir miktar parayı, kredi kartlarını alıp çifte ait olan Mercedes marka lüks otmobille evden uzaklaştı. Araba kısa süre sonra bulunsa da hırsız gerisinde bir kanıt bırakmadığı için yakalanamadı.

  2006 yazında ,genç kızların kendilerini korumayı öğrendiği bir programın tanıtımında yer aldı. Josh Holloway, dış görünüşü ile de çok ilgi toplamaktadır. 2005 yılında People dergisi tarafından derlenen "Dünyanın En Güzel 50 İnsanı" listesinde yer aldı. 2006 yılında İngiltere'deki "OK!" dergisinde dünyanın en seksi adamları arasında 17. sırada yer aldı. 2007 yılında Davidoff'un "Cool Water" isimli kokusunun yeni yüzü olarak seçildi.

  2008 yılında Türkiye'ye dondurma reklamında oynamak için geldi.O sırada Beyazıt Öztürk'ün Beyaz Show programına katıldı.Görünüşü ve sempatik tavırlarıyla genç kızları ekranlara kitledi.  Filmleri

  * Whisper (film) (2007) Max Truemont
  * Command and Conquer 3 (2007) Ajay
  * Lost (2004) James "Sawyer" Ford
  * Sabretooth (2002) Trent Parks
  * CSI: Crime Scene Investigation Kenny Richmond
  * Moving August (2002) Loren Carol
  * Cold Heart (2001) Sean
  * Mi amigo (2000) Genç Pal
  * Angel (dizi) (1999) Bir vampir
   

Bu Sayfayı Paylaş