Josephine G. Cochran Kimdir - Josephine G. Cochran'ın Hayatı

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_inci tarafından 23 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Josephine G. Cochran Kimdir - Josephine G. Cochran'ın Hayatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Josephine G. Cochran Kimdir - Josephine G. Cochran'ın Hayatı

  Birçok kadın bulaşık makinası yapabilmek için değişik fikirler geliştirdi. Ancak ilk patent 1885'te Josephine G. Cochran taraınjdan alındı. Cochran yaratıcılık konusunda rakiplerinden bir adı öndeydi, bunun nedeni buharlı gemiyi icat ettiğini ortaya süren John Fitch'in soyundan geliyor olmasıydı.

  Cochran her zaman daha üstün bir yaşayış tarzı hayal etti. Bu yüzden isminin daha kolay hatırlanacak "Cochrane, Cockran" gibi şekillerde yazdığı söylenmektedir. Bulaşık makinasını üretip patentini aldığı zaman ismi Josephine G. Cochran olarak tarihe geçti..

  Makinanın çalışma sistemi çok basitti. Alt kısımda yeralan iki silindir ile pompalanan su ve sabun, makinanın içinde bulaşıkların dizildiği raflara pompalanıyordu. Daha sonra yeniden pompalanmak üzere emici silindirler bu suyu çekiyordu. Evlerde kullanılmak üzere üretilen makinalar, yan taraflarında bulunan kol yardımı ile çalıştırılıyor. Daha büyük ihtiyaç görülen işyerlerinde ise buhar gücünden faydalanılıyordu.

  Bir fuarda gazeteciler tarafından makinalarının tanıtılması üzerine daha çok tanındı. Makinanın pazarlamasınıda kendi yapan Cochran, pazarlamanın icat etmekten daha zor olduğunu ve şimdiki aklı olsa bu işe girişmeyeceğini söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Josephine Cochran Kimdir Forum Tarih
Josephine G. Cochran Kimdir? Düşünürler-Filozoflar 12 Nisan 2012
Josephine G Cochran Neyi İcat Etti Bilim & Teknoloji 12 Nisan 2012
Josephine Koltukları - Josephine Koltuk Modelleri Dekorasyon 7 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş