Joomla! Uyumlu Hosting Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Joomla! Uyumlu Hosting Nedir ? Nasıl Olmalıdır ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Joomla! Uyumlu Hosting Nedir ? Nasıl Olmalıdır ?

  Joomla! barındırmanın bazı özel durumları söz konusudur. Bu özel durumlar genelde sisteminizin çalışması değil, onu kullanma ve yayınlamadaki konforunuz ile ilgilidir. Bunları maddelersek en iyi Joomla! ya da İYS barındırma hizmetini almak için aramanız gereken âzamî bilgiyi vermiş oluruz.
  • İçerik Yönetim Sistemleri (İYS - CMS) uyumlu mu ? (Herşeyden önce bunu bir sorun, alacağınız cevabın şekli, tavır ilk başta sizin için bir şey ifade edecektir. Mesela "tabii ki canım" veya "olmaz olur mu" yahut soruyu anlamsız bulan tavırdaki cevaplar negatif olmalı. Zira evet; olmaz olur.) Türkiye'de Joomla! ile tam uyumlu hosting sayısı sanılandan daha azdır.
  • Güvenli Durum (Safe Mode) konusunda bilgi ve garanti sorun. Güvenli Durum, sunucu güvenliği için sadece bir alternatiftir. Tek başına yeterli olmadığı gibi bu özelliğin -sizin konforunuzu bozmayacak- farklı şekillerde yapılandırılması mümkündür.
  • Teknik ekip, iys konusunda tepki verebilecek düzeyde mi ? Bu konuda yeterliği olmayan bir teknik ekipten sıkça "sorun sizin scriptinizde" ya da "sorun bizden kaynaklı değil" gibi çözümsüzlükler duyabilirsiniz.
  • Yedekleme periyodu nedir ? Otomatik olarak günlük ve haftalık yedeklerin alınması, gerçekten iyi bir konfor olacaktır. Sadece günlük yedekleme güvensiz, sadece haftalık yedekleme yetersiz, adı konmamış periyodda rasgele yedekleme anlamsız olacaktır. Yedekleme periyodu konusunda garanti isteyin. Kendiniz kodlamadığınız bir sistemde yedeklere her an ihtiyacınız olabilir.
  • Sunucuda gd2, imagemagick, domxml destekleri tam olarak sağlanıyor mu ? Bu destekler herhangi bir iys için lazım olan ve olabilecek özelliklerle ilgilidir.
  • Sunucuda dosya ve klasör izinleri için gerekli öntanımlar mevcut mu ?
  • Dosya erişimleri için hakkınız olan erişim yetkisi tam olarak sağlanıyor mu ? Dosya sahipliği sizin hesabınıza atanıyor mu ? Güvenliğiniz için gerekli asgari izin seviyesi sürekli kontrol edilerek daha düşük bir seviyde unutulması engelleniyor mu ? (İçerik yönetim sistemleri için önemli bir durum!)
  • Linux tabanlı bir sunucu olması, sorun yaşama ihtimalinizi azaltacaktır.
  • Referansları içinden Joomla! siteleri incelemek ve Joomla! hakkında bilginiz dahilinde bazı sorunların yaşanıp yaşanmadığını sormak iyi bir yöntem olabilir. Bu tür sorular için forumlarda "sunucu taraflı" olarak sonuçlanmış konulardan yararlana
  Not. Alıntıdır...
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Joomla Uyumlu Hosting Forum Tarih
Joomla! 1.5.14 İndir Web Programlama & Scriptler 12 Ekim 2009
Joomla! 1.5.11 Türkçe İndir Web Programlama & Scriptler 18 Haziran 2009
resize me (Ücretsiz Joomla Template) Web Programlama & Scriptler 22 Nisan 2009
Nightly (Ücretsiz Joomla Template) Web Programlama & Scriptler 22 Nisan 2009
JTP Flower Power (Ücretsiz Joomla Template) Web Programlama & Scriptler 22 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş