JkDefrag 3.36 Download

'I-J' forumunda Siraç tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  JkDefrag 3.36 Download konusu JkDefrag 3.36 Download

  Sürüm : 3.36

  Boyut : 467 Kb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : J. C. Kessels

  Tanıtım:
  Disklerinizdeki dağılmış dosya parçalarını birleştirerek disklerinizin performansını ve ömrünü artırmaya yarayan dosya birleştirme (defrag) yazılımları arasında oldukça başarılı olan, ücretsiz ve küçük boyutlu bir programdır.

  JkDefrag, ücretsiz olmasına rağmen, alanındaki pek çok ücretli yazılımı bile geride bırakan performansı ile dikkat çeken bir yazılım. Windows ile birlikte gelen disk birleştirici ve diğer benzeri yazılımların yeterince birleştiremediği diskleri başarılı bir şekilde birleştirebiliyor. Aradaki farkı önce Windows'un kendi disk birleştiricisini kullanıp, sonra JkDefrag'ı çalıştırarak, ekranda görünen disk kümesi haritasından (dosya parçacıklarının disk yüzeyindeki dağılımını gösterir) rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  Yazılımın tek eksiği gelişmiş ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmaması ancak buna da pek gerek kalmıyor çünkü programı açtığınızda başka hiçbir tuşa tıklamanıza gerek kalmadan program işini yapıyor.

  Dosyayı indirip açtığınızda karşınıza 4 adet çalıştırılabilir program çıkar. JkDefrag.exe programı basit bir grafik arayüzden oluşan temel programdır. Çalıştırdığınızda bilgisayarınızda takılı olan tüm sabit disklere analiz, birleştirme ve optimizasyon işlemleri uygulanır. JkDefragCmd.exe dosyası ise yazılımın konsoldan (Dos komut satırı) çalışan hali. Zamanlanmış görevler ile düzenli olarak programı çalıştırmak veya diğer yazılımlar altında programı çalıştırmak veya programı grafik arayüze ihtiyaç duymadan çalıştırmak isteyenlere hitap ediyor. Diğer JkDefragScreenSaver.exe ve .scr dosyaları ise, programın ekran koruyucu şeklinde çalışmasını ve birleştirme işlemini bu esnada yapmasını isterseniz kullanabileceğiniz şeklidir.

  Program profesyonel kullanıcılar için birçok değişken seçeneği de sunuyor.
  Programın kullanımı tamamen güvenlidir. Programı istediğiniz anda yarıda bırakabilir, kapatabilirsiniz. Diskinizde veri kaybına yol açmaz.

  Programı kullanmadan önce:

  Bilgisayarınızdaki tüm gereksiz dosyaları (geçici dosyalar, geçici internet dosyaları vs) silin. Bu konuda sitemizden bazı yazılımlar da bulup kullanabilirsiniz.
  Sisteminizi yeniden başlatın. Bu sayede kullanımdaki bazı dosyalar ve şişkinleşmiş windows takas alanı serbest kalacak ve bu şekilde onlar da birleştirilebilecektir.
  İşlemin daha hızlı olması için virüs koruma programlarınızı ve sürekli disk işlemleri yapan diğer programları (veritabanı sunucusu vs.) kapatın.
  Programı zamanlanmış görevlere dahil ederek düzenli aralıklarla (günlük veya haftalık) çalışacak şekilde ayarlayın.
  Bu şekilde yazılımdan en iyi verimle yararlanabilir, bilgisayarınızın hızını ve disklerinizin ömrünü artırabilirsiniz.

  [​IMG]

  JkDefrag 3.36
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - JkDefrag Download Forum Tarih
Dosya İndirme Sitelerinden Internet Download Manager ile nasıl toplu indirme yapılır Resimli Program Anlatımı 23 Temmuz 2011
MSP Messenger indir download Msn ve Sohbet Programları 27 Haziran 2011
GMER Rootkit Algılama ve Temizleme Programı İndir Download Güvenlik Programları 6 Mayıs 2011
R-Studio Silinmiş Dosyaları Geri Getirme Programı İndir Download Q-R 6 Mayıs 2011
InstantStorm Ücretsiz Ekran Koryucu Yapma Programı İndir Download I-J 6 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş