Jirinovski Yabancı Müziğin Yasaklanmasını İstedi

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Jirinovski Yabancı Müziğin Yasaklanmasını İstedi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aşırı Milliyetçi Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Rusya'daki Televizyon ve Radyolarda Cinselliği Öne Çıkaran Yabancı Müzik Yayınlarının Yasaklanmasını İstedi.
  Aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, Rusya'daki televizyon ve radyolarda cinselliği öne çıkaran yabancı müzik yayınlarının yasaklanmasını istedi. Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma Başkan Yardımcısı görevini de yürüten Jirinovski, radyo ve televizyonlarda yabancı müziklerde denetimi öngören yasa tasarısını Duma'ya sundu. Rus politikacıya göre, televizyon ve radyo yayınlarında Rusça müzik parçalarının oranı yüzde 60'nın altında olmamalı.

  Yabancı müzik yayınına karşı başka ülkelerde uygulanan çalışmaları da örnek veren Jirinovski, "Televizyon ve radyo yayınlarını "işgal eden" yabancı müziklerin saldırgan baskısı bazı ülkeleri, buna karşı mücadeleye zorladı. Örneğin Fransa, Belarus ve Avrupa'nın bazı ülkelerin de yabancı müzik yayınları sınırlandırılmış durumda." dedi.

  Yabancı müziklerin cinselliği ön plana çıkardığını ve bunların mutlaka denetlenmesi gerektiğini kaydeden Jirinovski, "Rusya'da bazı müzik televizyon kanalları her hafta yaklaşık 250 klip yayımı yapıyor. Bunların yüzde 20'i Rus, geriye kalanı ise yabancı müzik." dedi.

  Jirinovski'ye göre yabancı müzik yayımının sınırlandırılmasını öngören yasanın meclisten geçmesi durumunda Rusça daha da gelişecek .

  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Jirinovski Yabancı Müziğin Forum Tarih
Yabancı matematikçiler ve matematiğe kazandırdıkları hakkında kısa bilgi Eğitim Bilgileri 4 Mayıs 2014
Dilimizi Yabancı Dillerin Etkisinden Korumak İçin Ne Yapabiliriz Eğitim Bilgileri 31 Ocak 2014
Osmanlı Devletinde Azınlıklar ve Yabancı Okullar Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 27 Kasım 2013
Matematik Alanında Çalışmış Yabancı Bilim Adamları Kimlerdir? Düşünürler-Filozoflar 27 Ağustos 2013
Türkçe Sanılan Yabancı Asıllı Kelimeler Konu Dışı Başlıklar 18 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş