Jeofizik Mühendisliği Bölümü

'Mühendislik' forumunda Dine tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Jeofizik Mühendisliği Bölümü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Jeofizik Mühendisliği Bölümü


  Jeofizik Mühendisliği Bölümü en genel anlatımla içerik itibariyle matematik bilgisini gerek derslerde gerek arazi çalışmalarında ve ofis uygulamalarında iyi derecede kullanma esasıyla örtüşür. Arazi çalışmaları Jeofizik Mühendisinin hayatının her safhasında var olacağı içindir ki doğa ile barışık ve çevre bilinci gelişmiş bir birey olmalı bir Jeofizik Mühendisi mutlaka liderlik vasfı taşımalıdır. Çünkü Jeofizik Mühendisliği Mesleği yönlendirme ve fikir üretme esasına dayalıdır.
  Jeofizik Mühendisliği; Petrol doğalgaz maden ve endüstriyel ham maddelerin aranması bulunan rezervlerin (işlenmemiş birikmiş veya yedek malzeme) özelliklerinin saptanması içme ve kullanma amaçlı yer altı ve yer üstü suyuları jeotermal enerji çevre sorunları çevre ve arkeolojik araştırmalar ile her türlü mühendislik yapılarının yapı yeri ve güzergah seçimi zemin ve temel etütleri (ön çalışmaları) deprem doğal afet vb. konularla ilgili eğitim ve araştırma etkinliklerinin yürütüldüğü; fizik matematik bilgisayar ve elektronik teknolojisine dayalı dili matematik olan sayısal bir mühendislik dalıdır.
  Jeofizik Mühendisliğinin Uzmanlığı: Yerkürenin incelenen bölümüne ve olayına göre ya da belirli fiziksel özelliklerinden yola çıkılarak sismoloji (deprem bilim) yer içi fiziği hidroloji deniz jeofiziği jeomanyetizma aeronomi meteoroloji atmosfer fiziği volkanoloji yer içi kimyası fiziksel oşinografi (deniz bilim veya ana deniz bilim) jeofizik bilimi ve jeofizik mühendisliği ile ilgili araştırmalarını ifade eder.

  alintidir​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Jeofizik Mühendisliği Bölümü Forum Tarih
Jeofizik Mühendisliği Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Jeofizik Mühendisliği Ne Demektir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011
Jeofizik Mühendisliği Meslekler Rehberi 2 Ekim 2008
Jeofizik Nedir - Jeofizik Ne Demek? FrmArtuklu TatLı SöZLük 28 Aralık 2011
Jeofizik Mühendislerinin Çalışma Ortamları Ve İş Bulma İmkanları Nelerdir Meslekler Rehberi 29 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş