Jean Grey Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda SeLeN tarafından 4 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Jean Grey Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Jean Grey Hayali Karakterler - Jean Grey Karakter - Hayali Karakter - Jean Grey Hayali Karakter - Jean Grey Kimdir - Jean Grey Hakkında  Jean Grey, Marvel Evreninde yaşayan bir süper kahramandır. Marvel Girl ve ardından Phoenix takma adlarını kullanan Jean Grey, en çok X-Men karakteri olarak bilinir. Yazar Stan Lee ve sanatçı Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. İlk olarak Eylül 1963'te The Uncanny X-Men ile ortaya çıkmıştır.

  [​IMG]

  O doğduğundan beri bir mutant özelliği olarak telekinezi ve telepati özelliğine sahiptir. Özelliğinin ilk olarak aktif olduğu zaman, yakın arkadşına bir arabanın çarpacağını öğrenmesidir. O her zaman kötü şeyleri öğrenebileceği için üzgündür, çok mutlu anlarında bunu unutur. Yetişkin olduğunda anlaşılır ve paylaşmacı bir kişiliğe sahiptir. Ancak Jean, Omega-Seviye mutant ve psişik sınırsız Karanlık Phoneix Gücüne sahip olduğunda değişikliğe uğramıştır.

  X-Men'de en yakın oldukları Profesör X, Storm, Wolverine sonradan evlenceği ve onu en yakın erkek arkadaşı olarak gördüğü Cyclops'tur.

  Geçmişi

  Jean Grey, Dr. John Grey ve Elaine Greyin kızlarıdır. Sara Grey adında bir kızkardeşi vardır. X-Men'e katılmadan önce New York'taki Annandale-on-Hudson kasabasında yaşamaktadırlar.

  Jean ailesinde mutant özelliğine sahip tek kişidir. (Jean'ın erkek ve kız yeğeni, Joey ve Bailey'in mutant özelliği sonradan ortaya çıkacaktır.) İlk özelliği ortaya çıktığında 10 yaşındadır. Erkenden öğrenceği bu olay en yakın arkadaşına, Annie Richards'a araba çarpacağıdır. Arkadaşı kurtulur ve Jean önceden araba çarpacağını anlattığında, arkadaşı bunların yalan olduğunu düşünür ve inanmaz. Ancak Annie'nin hafızasında bir bağlantı kurar, ve öldüğünü anlar. Jean üzüntüden travma geçirir. Arkadaşının ölümü nerdeyse Jean'ın da nerdeyse ölümüne neden olacaktır. Jean onun sorumluluğunu üstlenir, aklına geldikçe kötü bir düşünceye kapılır.

  Jean'ın ebeveynleri onun özelliklerini birçok uzmana sormuştur; ama onun varlığını hisseden uzman Profesör Charles Xavier yardım edebilmiştir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Jean Grey Karekteri Forum Tarih
Phoenix / Jean Grey Resimleri (Phoenix Kimdir? - Phoenix Hakkında) Masal Kahramanları 18 Ocak 2010
Jean Paul Sartre Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi Eserleri Düşünürler-Filozoflar 13 Ağustos 2013
Jean Baptiste Poquelin Moliere Kimdir, Jean Baptiste Poquelin Moliere Hayatı Biyografi & Otobiyografi 14 Ocak 2012
Jeanne d'Arc Kimdir, Jeanne d'Arc Hayatı Biyografi & Otobiyografi 30 Aralık 2011
Yalnız Gezerin Hayalleri Kitap Özeti - Jean Jacques Rousseau Kitap Özetleri & E-Kitaplar 29 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş