Java Serçesi

'Kuşlar' forumunda Siraç tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Java Serçesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Java Serçesi
  [​IMG]  [​IMG]
  Java Serçesi

  Diğer Adları: Padda Oryzivora, Pirinç KuşuOrtalama Boy: 14 cm
  Ortalama Ömür: 7 yıl
  Cinsiyet: Bilimsel tespit gerekir, erkekler öter.
  Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 28 gün sonra olur.
  Genç Kuşlar: Gagaları koyudur, tüyler göğüs üzerinde çizgilidir.
  Ayırt Edici Özellikleri: Gaga: ---cög---u ispinoza göre kuvetli gagası Java serçesinin iri tohumları kırmasını sağlar. Cinsiyetleri ayırmaya yardım edebilir, dişinin gagası sıklıkla daha mattır. Tüyler: Bu canlı kuşların tüyleri istinasız mükemmeldir; sergi için iyi bir seçimlerdir.


  Temel Özellikleri
  İsminin de çağrıştırdığı gibi, Java serçesi esasında Java ve Bali yakınlarına sınırlanmıştı, fakat Güneydoğu Asya'nın büyük ---cög---unluğunda kaynağından daha çok görülmektedir. Beyaz Java serçesinin eski bir tarihi vardır. Yaklaşık dört yüzyıl kadar önce çin'den kaynaklandığı düşünülmektedir. Saf beyazdan, açık kahverengiye kadar cazip renkleri tespit edilmiştir. Bu renkli mutosyanlar normallere nazaran üremeye daha meyillidir.

  Beslenme ve Barınma
  Java serçeleri biraz kabuklu pirinç ile yeşil gıda içinde basit kanarya yemi ve akdarıyı tercih eder. İklime alıştırıldıklarında ve sıcak bir tünek verildiğinde dış kuşhanelerde bütün kış yaşayabilirler. Mumgagalarla beraber barındırmayın çünkü bunlar küçük kuşlara zorbalık edebilirler. Gruptaki saldırganlık işaretlerine dikkat edin.

  üreme
  İyi sonuç almak için gruplar halinde barındırılmalı ve diğer kuşlardan ayrı tutulmalıdır. Bazen sadece baskın çiftler üremeye teşebbüs edebilir, de---gıs---ik yuvalama yerleri ve yuvalama malzemeleri ile sorun aşılabilir.

  Mutasyonlar
  Benekli Java serçeleri belirgin olarak farklıdır, bazıları genel renkliyken, diğerleri esas olarak beyazdır. Bir normalle beyaz çaprazlama genellikle bazı benekli nesilleri üretir. Açık kahve mutasyonlar ilk olarak Adelaide Avustralya'da 1950 sonlarında bir üreticide ortaya çıkmış ve tüm dünyada popüler olmuştur. Açık kahve beneklileri beyazlarla çaprazlama açık kahve benklileri üretir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Java Serçesi Forum Tarih
Banteng (Bos Javanicus) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 17 Şubat 2012
Java jdk kurulumu resimli Resimli Program Anlatımı 29 Kasım 2011
Vagif Javadov Kimdir - Vagif Javadov Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 10 Nisan 2011
Idol Lines Sony Ericsson Java Oyun Java Oyunları 16 Kasım 2010
Akinator Java Oyun Java Oyunları 5 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş