Japon Lezzetleri Siemens İle Mutfağınızda

'Ev Teknolojileri' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Japon Lezzetleri Siemens İle Mutfağınızda konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Japon Lezzetleri Siemens İle Mutfağınızda

  Japon Lezzetleri Siemens İle Mutfağınızda - Siemens - Siemens Modelleri - Siemens Ev Dekor  Siemens Ev Aletleri, yenilikçi ürünleriyle evlere yeni yaşam alanları katmaya devam ediyor. Siemens'in yemek yapmayı sanata dönüştüren blueArt serisi ürünleri, Japon mutfağının geleneksel ızgara ve kızartma sacı Teppan Yaki ile tamamlanırken, mutfaklar Uzakdoğu lezzetleri ile zenginleşiyor.

  [​IMG]

  Japon mutfağının vazgeçilmezlerinden olan Teppan Yaki, Siemens blueArt serisinin 40 santimetre ürünlerini tamamlayan yeni bir ürün. Adını oluşturan "teppan" (çelik sac) ve "yaki" (kızartma, ızgara) kelimeleri, ürünün kullanımını en yalın şekilde anlatıyor. Japonların ızgara veya kızartma için kullandığı Teppan Yaki, ızgarada pişirilebilecek her türlü yiyecek için en ideal seçeneği sunuyor.

  Büyüleyici sushi ve sashimi şovu

  Siemens'in gelişmiş touchSlider kontrol paneli ile donatılan bu yaratıcı ürün sayesinde tüm kullanıcılar, Japon mutfağının en popüler sushi ve sashimi'lerini hazırlama konusunda en büyük yardımı alıyor ve Uzakdoğu mutfağının lezzetlerini sofralarına taşıyabiliyor. Japonların dünyaca tanınan metal yüzey üzerinde doğrudan pişirme şekli, kızartma ve kavurma gibi lezzetlerin yanı sıra her türlü et, sebze ve balıkta da yüzyılların deneyimini lezzete dönüştürüyor. Teppan Yaki kullanıcıları, geleneksel Japon mutfak şovuyla etkileyici bir görüntü ortaya koyabiliyor.

  Hızlı ısınması ve ısıyı doğrudan pişirilecek nesnenin etrafına yayması ile kızartma ve ızgara konusunda son derece avantajlı olan Teppan Yaki, 240°C sıcaklığa yalnızca 6 dakikada ulaşıyor. Normal ızgaralardan farklı olarak Teppan Yaki’ler maksimum 240 dereceye kadar ısındığı için, hassas yiyecekleri yakmadan yavaş yavaş pişiriyor.

  Teppan Yaki'nin etrafında bulunan 8 milimetrelik kenar çerçevesi hem pişirme hem de temizleme sırasında kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Lezzetli ve gösterişli mutfak şovundan sonra kullanıcıya yalnızca özel temizleme programını seçip sacın üzerine biraz su dökmek kalıyor. Böylece tüm yüzey spatula yardımıyla bir çırpıda temizlenebiliyor.

  [​IMG]

  Güvenlik en üst seviyede

  Siemens Teppan Yaki, yıllarca huzurla kullanmanızı sağlamak için birçok güvenlik özelliğiyle donatılmış durumda. Timer ve silme koruma özelliklerinin yanı sıra, ürünün kontrol panelinde belirli bir süre hiç işlem yapılmadığında, kendi kendine otomatik kapanma sistemi devreye giriyor. Mevcut ısı seviyesine bağlı olarak, alet bir ila on saat arasında değişen sürelerde kendi kendini kapatıyor. Eğer Teppan Yaki’nizin ısısı seviye olarak 1 ya da 2 gibi düşük değerlerde ise, hiçbir işlem yapılmadığında, otomatik kapanma için on saate kadar bekleyebiliyor. Ama ısı seviyesi 9 gibi yüksek bir değerdeyse, hiçbir işlem yapmadan bir saat kadar bekledikten sonra, emniyet için otomatik kapanma devreye giriyor.
   

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Japon Lezzetleri Siemens Forum Tarih
Meksika Japon ve Türk çocuklarının benzerlik ve farklılıkları Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Mayıs 2014
Japon Balıkları Ne Zaman Yumurtlar? Akvaryum - Balık Dünyası 21 Ekim 2013
Japonyanın nüfus politikası hakkında bilgi Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013
Japonya ülkesinin nüfus politikası hakkında bilgi Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013
Japonya'da uygulanan nüfus politikası Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş