Jan Arslan Evînperwer 2010 Albümü Çıktı

'Albüm Tanıtımları' forumunda DeMSaL tarafından 27 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Jan Arslan Evînperwer 2010 Albümü Çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kürtçe Müzikte yeni bir soluk olarak öne çıkan ve uzun zamandır internetten şarkıları en çok indirilen sanatçılar arasınden yer alan Kızıltepeli Jan Arslan'ın ilk albümü Sony Müzik tarafından piyasaya sürüldü.


  [​IMG]  Kürtçe Müzikte Şarkıları uzun bir dönemdir internette dolasan, Kecaperî (Perikızı),Baranek Diyarbekir (Diyarbekir yağmuru),Çav Derya(Deniz gözlü) şarkılarının yorumcusu Jan Arslan'in ilk albümü, Sony Müzik/Pel imzasıyla piyasaya sürüldü.

  Uzun süredir hazırlıkları Almanya’nın Hamburg şehrinde süren albümde toplam 12 şarkı bulunuyor. Kürtçe Müzik'te daha albümü olmadan besteci ve yorumcu kimliği ile öne çıkan Jan Arslan, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yasamaktadır.
  Kızıltepe’de düzenlenen bir müzik festivalinde tanıştığı Prodüktör Ayhan Evci'ye kayıt ettiği şarkılarını, farklı albümlerde kullanılabilmek üzere verir. Şarkıları dinleyen Ayhan Evci, Jan'a kendi şarkılarının kendi adına yapmasını teklif eder ve böylece albüm çalışmaları vakit kaybetmeden başlar..
  Şarkı sözlerinde Kürtçe'nin saf bozulmamış halini kullanmayı özellikle tercih eder Jan... Sözlerde ağırlıklı olarak şehir yanlızlığı, Asklar, hüzün ve kaybolmuşluk temalarını ön plana çıkmaktadır..
  Albümde yer alan 12 şarkıdan, 10 tanesinin sözleri Jan Arslan tarafından yazılmıştır. İki şarkının sözleri de Cegerxwin ve Bro Omeri gibi ünlü iki Kürt sairinin şiirlerinden alınmıştır..
  12 şarkıdan bir tanesi hariç, tüm şarkılar Jan tarafından bestelenmiştir. "Jîn" şarkısı ise, Ayhan Evci tarafından bestelenmiştir. Aynı şarkının Türkçe versiyonu "Söyle" ise, geçtiğimiz yıl Almanya'da gösterime giren "Evet-Ich Will" adli sinema filminde, ayrıca filmin soundtrack cd sin de de kullanılmıştır. Yine ayni şarkı "Made in Turkey 4" adlı karma albümde en iyi şarkılar arasında yer almıştır. Albümün tüm prodüksiyonu Ayhan Evci tarafından yapılmıştır. Ayrıca Rumen asilli alman sarkıcı Maria ile “Kengî” adlı şarkıda düet yapılmıştır..
  Albümde Tobi Hang, Gilberto Torres,Olaf Gödecke, Martin Drees, Chris Harms, Tobias Heinshon gibi değerli müzisyenler de önemli katkılarda bulunmuşlardır. Jan Arslan'ın Albümü başta Tüm D&R’lar olmak üzere müzik marketlerden temin edebilir. Temin edemeyenlerin ise, muzik markete sipariş etmeleri durumunda 3-4 gün içinde album ellerine ulaştırılacaktır.

  Kadir Üründü

  [​IMG]


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Arslan Evînperwer 2010 Forum Tarih
Arslanbeyli İlköğretim Okulu Bilgileri Solhan Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Ağustos 2012
Alparslan İlköğretim Okulu Bilgileri Kaman Kırşehir Kırşehir Tanıtımı 28 Haziran 2012
Güler Duman-Mustafa Özarslan - Behey Vicdansız (Yeni 2012) Müzik Videoları 14 Nisan 2012
Kurtuluş İhsan Küçükarslan İlköğretim Okulu Bilgileri Şuhut Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 11 Nisan 2012
Arslan İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 7 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş