JaMes Hetfield Kimdir Metallicanin Solistinin en Güzel Resimleri

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda UquR tarafından 28 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  JaMes Hetfield Kimdir Metallicanin Solistinin en Güzel Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  JaMes Hetfield Kimdir Metallicanin Solistinin en Güzel Resimleri
  [​IMG]

  James Hetfield

  GENEL BİLGİLER

  Tam Adı : James Alan Hetfield
  Doğum Tarihi: 3.Ağustos.1963
  Doğum Yeri: Los Angeles, California
  Medeni Hali: Evli, 3 çocuk babası
  Gruptaki Görevi: Vokaller ve Ritim Gitar
  Göz Rengi: Mavi göz
  Saç rengi: Sarışın
  Boy: 1.85 m
  Kilo: 81 kg  BİYOGRAFİ

  James Hetfield başka şeylerin de yanında Metallica şarkılarının sesi, fakat başta böyle planlanmamıştı. İlk günlerde Metallica değişik vokal/gitar kombinasyonları denedi. Bunlardan bazıları başka bir gitarist ilavesi veya sonradan solo gitarı çalan Dave Mustaine'ın tek gitar olmasıydı. Hatta bir ara Armored Saint grubundan John Bush'a grubun vokalisti olması için teklif yapıldı. Hetfield, 3 Ağustos 1963'de, Los Angeles'da bir kamyon şöförünün ve Opera şarkıcısının oğlu olarak dünyaya geldi. Ailesinin Bilimsel Hristiyan mezhebinden olması James'in 'acı çeken ruh' temalı şarkı sözlerine bir çok kez ilham kaynağı oldu. Müzisyenliği 9 yaşında piyano dersleriyle başlayıp, kardeşi David'in davullarını gümbürdeterek devam etti ve en son gitara karar kıldı.

  Elinde gitarıyla ilk grubu Obsession'da bir rock yıldızı olmayı kafasına koydu. Grup, bas ve davullarda Veloz kardeşlerden ve gitarda Jim Arnold'dan oluşuyordu. Arkadaşları Ron McGovney ve Dave Mars grubun yardımcı elemanlarını oluşturuyordu. Bu Velozların garajında oturup ışık kutusuyla oynamak anlamına geliyordu. Obsession dağıldıktan sonra Marrs-Hetfield-McGovney üçlüsü birlikte müzik yapmaya devam ettiler.

  Phantom Lord, James Hetfield'in ikinci grubuydu. La Brea'ya taşındıktan sonra Brea Olinda lisesine devam eden James davulcu Jim Mulligan ile tanıştı. İkisi öğle tatilinde başka bir gitaristle müzik yapıyorlardı ama yüksek ve sert sesleriyle onu kaçırdılar. Hugh Tanner flying V gitarı parçası taşırken keşfedildi ve Phantom Lord doğdu. Gitardfa Hugh, davulda Mulligan varken James de şarkı söyleyip gitar çalıyordu. Mezun olup James Downey' dönene kadar grup değişik basçılarla çaldı. Downey'de James otoban genişletme çalışması yüzünden istimlak edilmiş, Ron McGovney'in ailesine ait bir eve yerleşti. Ev James ve Ron'un gece kalmaları, müzik ve prova yapmaları için idealdi. James Ron'a bas gitari almasını ve nasıl çalacağını öğreteceğini söyledi.

  Ve Ron gruba katıldığında Phantom Lord artık yoktu, bundan böyle onlar Leather Charm'dı.
  Leather Charm daha glam tarzı bir gruptu. Orijinal ve Quiet Riot'un "Slick Black Cadillac,"i Iron Maiden'ın "Remember Tommorrow"u ve birkaç başka cover şarkılar çaldılar. Bazı partilerde çalıp bir demo kaydetmeyi başaran grup dağılmaya başladı. Önce Tanner grubu terk etti yerine Troy James geldi, ardından Mulligan Rush tarzı daha progresif bir grup için ayrıldı. Davulcusuz kalan grup dağılmak zorunda kaldı. Mulligan'ın ayrılması James'i yeni bir davulcu aramaya itti ise de Lars Ulrich'i James'e tanıştıran Hugh Tanner oldu.

  Nihai olarak Jım Mulligan'ın gruptan ayrılmasıyla Leather Charm'ın dağılması James ve Lars'ı birbiriyle tanıştırdı... ve Metallica'yı oluşturdu. En baştan beri, James Metallica'nın müzikten sözlere ana şarkı yazarıydı. Şarkı yazmayıp, söylemeyip veya gitar çalmadığı zamanlarda avcılık ve çeşitli sporlarla ilgileniyor. Kaykayıyla başına gelen talihsiz kazalardan olaylardan sonra son zamanlarda snowboard yapmaya merak sardı.

  Gitarlar hayatının önemli bir parçası ve antika gitarları kolesiyon yapmakta. Özellikle doğduğu yıl olan 1963 yılında üretilmiş olanları. Garajında yeni tutkusu olan kla*** Amerikan arabalarınla oynarken bulunabilir. Şu sıralarda kendinin yaptığı bir Chevy BelAir'i var.

  James evli ve 3 çocuğu var.  ***ÇA SORULAN SORULAR

  James'in genel bilgileri nelerdir?
  James Alan Hetfield Los Angeles California'da 3 Ağustos 1963'de dünyaya geldi. 1.85 metre boyunda ve 82 kilo ağırlığında. Gözleri mavi ve sarışın.

  Evli mi? Çocukları var mı?
  17 Ağustos 1997'de uzun süreli kız arkadaşı Francesca ile evlendi. Üç çocukları var.

  Kullandığı ekipmanlar nelerdir?
  James çoğu zaman EMG manyetiklerle ve Ernie Ball tellerle ESP Explorer gitarlar kullanıyor. Mesa Boogie amfi ana tercihi. Studyoda James bir çok değişik gitar/amfi kombinasyonları kullanıyor.

  James neler sürüyor?
  James Dodge Ram kamyonet, 1955 Chevy BelAir kla*** Amerikan arabası ve özel yapım (chopper) Harley Davidson moto***lete sahip.

  Metallica dışında herhangi bir kayıdı var mı?
  James Danzig'in ilk albümünde "Twist of Cain" ve "Am I Demon?" şarkılarında arka, Corrosion of Conformity'nin "Wiseblood" ve Jim Martin'in son albümünde normal vokal katkıları oldu.

  Albümlerde James - Gitar, Kirk - Gitar yazıyor. James ne çalıyor?
  James Metallica tarafından kaydedilmiş gitarların büyük çoğunluğundan mesul. Bütün ritim ve çoğu melodik ve armonik gitarlar James'in. Akustik gitarlar ve soloları saymıyoruz bile. Kirk'ün işi ana gitar soloları; ama son albümle beraber iki gitaristin görevleri genişledi. İkisi de ritim ve ana gitar bölümlerini çaldılar.

  En sevdiği yemekler nelerdir?
  Et ve patates, Barbekü, İstiridye.

  Başka gruplarda bulundu mu?
  Obsession, Phantom Lord ve Leather Charm James'in üyesi olduğu gruplardı. Ayrıca Spastic Children'da davulculuk da yaptı.

  James'in gitarda öğrendiği ilk şarkı hangisi?
  Flight Of The Bumble Bee.

  Boş zamanlarında James ne yapar?
  İflah olmaz bir spor ve av tutkunu. Ayrıca garajında arabası ve moto***letiyle uğraşmayı da seviyor. İlave olarak James'i tuttuğu takımları ve NASCAR yarışlarını izlerken bulabiliriz.

  En çok etkilendiği sanatçılar kimler?
  Black Sabbath, Motorhead, Ted Nugent, Lynyrd Skynyrd, Tom Waits, Nick Cave.

  Yenilerden neler dinliyor?
  Rocket From The Crypt, Gov't Mule, Corrosion Of Conformity.

  James iskelet yüzüğünü ve kurt kolyesini nereden aldı?
  Yüzük Cliff'e aitti. Kolyeyi Londra'da The Great Frog adlı dükkandan (Cliff'in yüzüğü aldığı dükkan) satın aldı.

  James niçin gitarını Flying V'den Exlorer'a değiştirdi?
  İlk günlerde Explorer James'in yedek gitarıydı. Flying V'nin sapı kopunca yedek gitarına geçti ve Explorer'ın ne kadar kendine uygun olduğunu gördü. Turnede ilk kendi adına çıkan gitar olan ESP'nin Flying V'sini de kullanıyor.

  James hangi takımları tutuyor?
  James ömür boyu fanatik bir şekilde Raiders fanı. San Jose Sharks ve D.C. United diğer spor dallarında tercihleri. NHL's Cool Shots TV programının açılışında ve NHL reklamında James görülebilinir.

  Metallica'dan evvel hangi işlerde çalıştı?
  James bir çıkartma fabrikasında, lisede temizlik ve ev taşıma işinde çalıştı.

  8-9-92 yılında ne oldu? Neden James yandı?
  Grup ateşli efektlerin değişiminden haberdar edilmişti. Alevler sahnenin yanlarında "Fade To Black" sırasında ateşlenecekti. Ama bu işle ilgilenen teknisyen bu yeni patlamaların eskileriyle BERABER ateşleneceğini söylemeyi unuttu. Yeniler gelince eskilerin olmayacağını varsayan James eski patlamaların olacağı bir noktada durunca 4 metre yüksekliğinde alevler vücudunun sol tarafını ve elini yaktı.

  Hala James kaykay yapıyor mu?
  Hayır, ama söylentilere göre eski turne anlaşmaları her ihtimale karşı "KAYKAY YASAĞI" maddesi içeriyordu. Son zamanlarda nispeten daha yumuşak inişi olan snowboard yapmaya merak sardı.

  James'in saçına 1993 'No Where Else to Roam' turnesiyle yaz 1994 turnesi arasında ne oldu?
  Avlanırken karıştığı bir safari arabası kazası yüzünden kafasına 40 tane dikiş atıldı. Bu nedenden saçının bir kısmı kesildi. Load albümünün piyasaya çıkmasından evvel saçını daha da kestirdi.

  Konser sırasında James nasıl gitar tonunu değiştiriyor?
  James'in uzun süreli gitar teknisyeni Andy Battye konserlerde James'in gitar efektleriyle ilgileniyor. Ayrıca Andy, James'in gitar ve ekipmanlarıyla ilgileniyor ve bakımını yapıyor.

  James'in en sevdiği silahlar hangileri?
  Remington 30-06, Weatherby 7mm ve Browning 300 Magnum James'in en sevdiği silahlar

  Ne içmeyi sever?
  A. Fuente Hemingway Short Stories marka sigarlar favorileri.

  James'in hangi kemikleri kırıldı?
  İki tane parmak, sol bilek, sol kolunun her iki kemiği. Toplam 156 dikiş.

  James gerçekten içkiyi bıraktı mı?
  Evet artık hiç alkollü içecek içmiyor. Maden suyu ve alkolsüz bira içerken görülebilir. (Temmuz 2001'de alkolizm ve başka alışkanlıklar için rehabilitasyon merkezine gitti.)

  Şu anda aktif olmayan hangi grupların yeniden birleşmesini isterdi?
  Thin Lizzy (Live And Dangerous kadrosu), Tank (ilk kadro), Motorhead (Eddie'yle)

  James'in hayatını hangi albüm değiştirdi?
  Stryper'dan To Hell With The Devil. Neden? James anlatıyor: "Sonsuza kadar beni korkutacak bir nefret uyandırdı. Çizgili deri pantolonlar görmeye hala dayanamıyorum."  JAMES HAKKINDA DİĞER BİLGİLER

  Medeni Hali:
  Evli (Ağustos 1997)

  Sürüyor:
  Chevy Blazer, Dodge Ram, '55 Chevy BelAir

  Sevdiği Yiyecek:
  Mek***a, Et ve patates, Barbekü, İstiridye

  Spor Takımları:
  Oakland Raiders, San Jose Sharks, D.C. United

  Metallica'dan Önceki Grupları:
  Obsession ve Leather Charm'da çaldı.

  Metallica öncesi kariyeri:
  Etiket basım fabrikasında çalıştı.

  Sevdikleri:
  Avlanmak, Kla*** Amerikan arabaları, Tanımamak, Kar Kaykayı, Çim hokeyi, Su Kayağı, Sigarlar, Modifiye Moto***letler, Silahlar, Marangozluk

  Dinledikleri:
  Black Sabbath, Motorhead, Skynyrd, Thin Lizzy, Tom Waits, Nick Cave, Kovboy Film Müzikleri

  Kahramanları:
  Clint Eastwood, Pops Hetfield

  İlk Konseri:
  Aerosmith & AC/DC, 1978, Long Beach, California

  Filmler:
  İyi Kotu Çirkin, Easy Rider, Sling Blade, Ucuz Roman, Vanishing Point

  Kendini en iyi anlatan kelimeler:
  Kaba, Dürüst, İnatçı


   

 2. UquR

  UquR Üye

 3. Amroth

  Amroth Üye

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]Kardeşim Eklemiş.Bende bir kaç foto ekleyeyim.

  [​IMG]
   

  1 kişi bunu beğendi.
 4. Google

  Google Özel Üye

  Eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - JaMes Hetfield Kimdir Forum Tarih
James Gist Kimdir - James Gist Biyografisi Yerli - Yabancı Sporcular 31 Mart 2012
Günlerden Karayı Seçenler Kitabı - Henry James Kitap, Resim ve Dergi 17 Eylül 2011
Fredric Jameson Kimdir - Fredric Jameson Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 15 Eylül 2011
James Joyce Kimdir - James Joyce Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 14 Eylül 2011
James Matthew Barrie Kimdir - James Matthew Barrie Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 12 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş