Jaguar Cichlid (Parachromis managuensis)

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Mavi_Sema tarafından 29 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Jaguar Cichlid (Parachromis managuensis) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Jaguar Cichlid (Parachromis managuensis)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Latince Adı: Parachromis managuensis


  Habitatı ve Anavatanı: Nikaragua.

  Beslenme Biçimi: Etçil

  Davranış Biçimi: Çok agresif

  Kendi Türlerine Davranışı: Çok agresif

  Yüzme Seviyesi: Orta-Dip-Yüzey

  Cinsiyet Ayrımı: Erkekler belirgin olarak daha büyük boydadırlar. Resimlerde büyük olan balık erkekdir. Görünüş ve renk olarak birbirlerinden ayırt etmek zordur.

  Üreme: Düz yumurta dökerler.Üremeleri diğer Amerikan cichlidlerine benzer. 500 kadar yumurtaya dişi erkek beraber büyütür bakarlar. Dişiyi erkeğin agresifliğinden korumak için akvaryumu bölmek uygundur.

  Sıcaklık: 24-28 °C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 35 cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 800lt

  Su Sertliği: Orta-Sert

  pH: 7.0-8.0

  Zorluk Seviyesi: 4

  Genel Yorum: Yavaş akan sularda bulunurlar. Büyük boyutlara ulaşırlar, ağzına sığabilecek bir balığı akvaryumda bulundurmamak gerekir. Büyüdükçe siyahlıkları artıp jaguar'a benzerler. Sık su değişimi yapmak gerekir, kirli suya tolaransları fazla değildir. Doğada diğer balıkları avlayarak yaşayan bir predatördür; bu yüzden yanlız ya da eş olarak bakılmalıdır. Küçükken sorun olmasa bile, balık büyüdükçe agresifliğide artacaktır. Kendi türlerine karşı da saldırgandır. Kavgalar genelde yaralanmayla sonuçlanır. Eğer kavga eden balıklar ayrılmzsa ölüm de görülebilir. Geniş tanklarda bakılmalıdır. Akvaryumu kazmayı severler, bu yüzdenn bu balığın olduğu akvaryumlarda bitki bulunması zordur, söküp çıkaracaktır. Arada sırada canlı yemle beslenmelidir.

  Aktavist Yorumları: 1) 1990 senesinden beri akvaryum hobisi var ve inanın bana bu balıktaki stresi hiç bir balıkta görmedim. Eğer bu balıktan beslemek isterseniz karma akvaryumlardan uzak tutmanızı ve tek tür olarak besleyebileceğinizi söyleyebilirim. Bir de su filtresini iyi yapmanız gerekir; kirli su, bu balıkları daha stresli yapıyor. Boyları 20-30 cm.arası olacağından büyük akvaryumlarda beslemenizi tavsiye ederim.(Kayalık bölge mutlaka olmalı.)Saygılar.

  2) 3 senedir akvaryumla uğraşıyorum ve 2,5 senedir cichlid bakıyorum. Emin olun teksasla birlikte gördüğüm en vahşi balık türü. Eğer akvaryumda biraz huzur arıyorsanız, bu iki balığı koymazsınız. Kolay gelsin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Jaguar Cichlid (Parachromis Forum Tarih
Jaguar Hakkında Bilgi Kedi ve Köpekler 15 Şubat 2012
2012 Jaguar X Type Resimleri Tuning 23 Mayıs 2011
BKS 2240 Jaguar 2400 W - Beko Elektrik Süpürgesi Ev Teknolojileri 21 Ocak 2011
2011 Jaguar XKR 175 Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 19 Eylül 2010
2011 Model Jaguar Xf Motorlu Araçlar Dünyası 9 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş