Iyiki başin var kizim örtüyosun

#1
Sponsorlu Bağlantılar
İyiki Başın Var Kızım; Örtünüyorsun.yüreğin Var; Ağlıyorsun!
İyiki başın var kızım; örtünüyorsun.Yüreğin var; ağlıyorsun!


Ağlama kızım!Sen ağladıkça,gözünden aşağı inci gibi inen yaşlar dünyanın sonunu getirebilir.Bilirmisin o yaşlar şimdiye kadar keşfedilmiş ve bundan sonra da keşfedilecek tüm zamanların bombalarından daha tesirlidir.

Sen ağlama kızım! Çünkü sen ağladıkça tüm melekler harekete geçiyor ve sıra sıra yer yüzüne doğru yol alıyorlar.Bu geliş insanlık için iyi olmaz,bu geliş kıyamet olur.Geçen akşam senin ahlarının ardından İsrafil'in borusunu bir öttürüşü vardıki;gökyüzünde,yinede senin ibadetlerin ve duan sayesinde gelişlerini şimdilik ertelemiş gözüküyorlar.
Sen rahmete bürün , sana reva görülen tüm olumsuzlukları sinende erit ve rahmet rahmet insanlara sun.Senin önderin Taif'te öyle yapmadımı?


Sevgilki kızım,gözümün nuru,"Buda geçer yahu..." anlayışını ilke edin.Musa gelecek diye,Firavun'un kestiği 250bin erkek çocuğunu düşün. Kız olduğu için toprağa gömülen kız kardeşlerini içinde hisset. Tüm zamanların yapmış oldukları zulümleri biraraya getirsek,evet,şuanda senin iç dünyanın okyanusunda boğulacak kadar belki sığ kalırlar;ama sen boğucu olma,diriltici ol.

Sevgili kızım! Senin hissettiklerini hiç kimsenin hissetme şansı yok;ama bütün bublar seni melekleştiriyorsa,katlan.
Sende Ayşe derinliği,Fatıma zerafeti,Hatice inceliği ve Meryem sükûtu görüyorum.Bunların hepsi sonunda kazananlardan oldular.Gönlüm,senin ebediyyen kazanmanı istiyor...

Ebu Sufyan'ın karısı Hind,Hz.Hamza'nın ciğerini yememişmiydi?O nasıl bir kindi? Ama kaybeden o olmadımı? Mekke fethedilince neler düşünmüştür?Muhammedî rahmetin kuşatamayacağı alan yoktur.Sende bu rahmetin çocuğu değilmisin?

Sevgili kızım! Biliyorum,çoğu zaman seni ne annen,ne baban,nede çevren anlıyor. Çile,anlaşılmadığın yerde yaşamak değilmidir? Sen ALLAH'a kul olmayı seçtiğinde bu çile zaten kapında bekliyordu;çünkü bu tercihin tabiatı oydu.Kızım,muhammedî çileler oldurucudur, onun için sen, olmanın yolundasın.Sen, firavunî öldürücü kahkahaların taliplisi zaten olamazsın;yapın buna uygun değildir.

Ey örtülerine bürünmüş,bu çağın mazlum meleği! Biliyormusun güneşin beyinleri kaynattığı günde,örtün tüm mahşer alanına gölge diye çekildiğinde,bugün örtünden dolayı kanını içmeye kalkışanlar,senin gölgene koşacaklardır.Ne dehşetli gündür o gün!Nefislerini ilahlaştırma uğruna Hakk'tan uzaklaşanlar;şan,şöhret,makam peşinde toz kadar değeri olmayan dünyayı kutsayanlar, büyük bir sarsıntıyla sarsıldıklarında ve pişmanlıkları son noktaya geldiğinde bugünün firavunlarının hallerini göreceksin!Göreceksin ve rabbine secde edeceksin,bugünde ettiğin gibi...Kızım,buzamana kadar hangi secdeli alın kaybetmiştirki?

Ey örtülerinden dolayı horlanan,itilen ve dışlanan!Sana bütün bunları reva görenler birgün önünde boyun bükerlerse affetmesini bil.Zor olduğu için yap bunu; çünkü sen zorla nikahlısın; bunun için hakikatın çocuğunu sen doğuracaksın. Bunun için nursun.

Ağla ama inci gibi gözyaşlarını yere akıtma sakın; onu kaldırabilecek hiçbir yer yok.Sen avuçlarında topla onları o incileri senin avuçlarından başkası kuşatamaz çünkü..

Tarihte (bazı istisnalar hariç) hiçbir kadının senin kadar iç dünyasına yolculuğu yoktur desem, yanılmış olur muyum?Sen,milenyumun kuyularında Yusuf'u büyüten anasın.Sen bir kuyusunki;Yusuf sende nefes alıyor.21. yy.'ı sen doğuracak ve bütün zamanların anası olacaksın.Bunun için ulu,bunun için zarif ve muallasın,mücellasın.

Sevgili kızım, kalbimin ışığı! Bir gece yarısından sonra secde et ve evinin balkonuna çık. Gök yüzünü seyret, sonsuzluğu fikret. Kendi küçük mağaralarında seni mahkum edenlerin nekadar zavallı, aciz ve acınacak durumda olduğunu göreceksin. Sen, yüreğinin sonsuzluğuna yürü, karşına Simurg çıkacak, aynada kendini görecek ve varlığınla yüzleşmenin mutluluğunu tadacaksın. Ormanda farelerle, yılanlarla, çakallarla boğuşanların hallerine asla itibar etme.

İyiki başın var kızım örtüyorsun; yüreğin var ağlıyorsun.. Ya onlar olmasadı? Ya göz yaşların kurusa, dilin dönmeseydi duaya?
yürü kızım; bu yol sana ALLAH'ın bir nimeti olarak sunulmuştur...
 

Üst