istihare namazı nasıl kılınır ve duası

'Dinimizin Direği Namaz' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  istihare namazı nasıl kılınır ve duası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  istihare namazı nasıl kılınır - istihare namazı duası - istihare namazı nedir


  İstihare Duâsı  "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. "

  [​IMG]

  "Allah'ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah'ım eğer sen bu işin benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı olduğunu biliyorsan bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli olduğunu biliyorsan bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle."

  istihare namazı nasıl kılınır

  Bir şeyin kendisi hakkında hayırlı olup olmadığına dair. Manevi bir işarete kavuşmak için kılınan iki rekatlık bir namazdır.Birinci rekatta "Kafirun Suresini" İkinci rekatta "İhlâs Suresini" okumak mustahaptır. Namazdan sonra İstihâre Duası okunur (İstihare duası için bakınız: Delilleriyle İslam İlmihali, Prof. Dr. Hamdi DÖNDÜREN, s. 350), sonra da abdestli olarak kıbleye yönelip yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülmesi hayır ve iyiliğe; siyah veya kırmızı görülmesi ise şerre işarettir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Haziran 2011

Yükleniyor...
Benzer Konular - istihare namazı nasıl Forum Tarih
İstihare Namazı Nedir Nasıl Kılınır? Dinimizin Direği Namaz 2 Aralık 2011
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Dinimizin Direği Namaz 10 Nisan 2009
İstihâre Namazı Dinimizin Direği Namaz 27 Mart 2010
İstihare Namazı Ve Duâsı Dualarımız Dua paylaşımları 28 Ekim 2009
istihare duası ve anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 30 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş