İşte Aksu'nun projeleri

#1
Sponsorlu Bağlantılar
[SIZE=+0][/SIZE]İşte Aksu'nun projeleri


[SIZE=+0][/SIZE]Başkan adayı Murat Aksu, önümüzdeki pazar günü yapılacak seçimde ipi göğüslemesi halinde, ekibiyle birlikte neler yapacaklarını bir bir anlattı.

İnönü yapılacak
SİT alanı olan eski açık tribünün yıkılmaması koşuluyla, bölgenin tarihi dokusunu da değiştirmeyecek bir şekilde tribünleri birer birer yıkıp yapacağım. Yüzde 99 ihtimalle seçileceğim, en kısa sürede de Anıtlar Kurulu’na başvurumuzu yapacağım. Üç ay içinde gerekli izinleri alacağımıza inanıyorum. Yüzde 1 ihtimal gerçekleşir, Demirören seçilirse ve yardım isterse, elimden gelen her katkıyı yaparım.

100 bin üye
İlk projelerimizden biri bu olacak. Beşiktaş, Demirören’in söylediği gibi kongre üyelerinin değil, taraftarındır. 2 bin TL’lik üyelik bedelini 500 liraya çekip, 50 liralık aidatı da yılda 360 TL’ye çıkarırsak, kulübümüzde demokrasiyi hayata geçirir, grupçuları da sistem dışında bırakmayı başarırız. Ama bunun için bir kaç ay içinde tüzük tadil kongresi yapmalıyız.

Beşiktaş Efes Pilsen

Beşiktaş isminin olduğu her yerde şampiyonluk iddiası olacak. Öncelik Ülker Grubu’nun... Ancak Fenerbahçe’ye verdikleri rakamlarla bize verdikleri ortada. Neden Beşiktaş Efes Pilsen olmasın. Sayın Murat Ülker’le Fenerbahçe’nin bütçesi kadar bir bütçe yaratması için görüşeceğim. Olmazsa, Efes Pilsen’le... Voleybolda da Ziraat Bankası var.

Özkaynak düzeni
Beşiktaş’ı 48 ay içinde bulunduğu ekonomik darboğazdan çıkaracak hamleleri yapacağız. Ama bir tek kaynakta kısıntı yapmayacağız; altyapı. Pahalı transfer yapmayacağız. Kuracağımız scout ekibiyle yılboyu sporcuları izleyip, genç yaşlarında kadromuza katacağız. 1 milyon Euro’dan alınacak 6-8 futbolcununun uzun vadede arasından satılabilir oyuncular yetiştirmeye çalışacağız. Yıldız olarak da, 15-20 milyon Euro’luk, tabiri caizse etinden, sütünden, faydalanabileceğimiz, forma sattırabilecek, marka değerimizi artıracak bir tane alacağız.

İki arsa sözü aldım
Seba’dan bu yana kulüp tek metrekare arsa kazanmadı. Burada açıklıyorum, Demirören kazansa bile bu taahhütlerimi yerine getireceğim. İki önemli yöneticiden söz aldım. Galatasaray’ın Küçükçekmece’de aldığı arazinin yanındaki arazide, belediye başkanı Beşiktaş’a da altyapıda kullanmak üzere 40 dönümlük bir arazi vermeyi kabul etti. Düzce Valisi de arkadaşım. Biliyorsunuz Fenerbahçe’ye arsa vermişti. Aşağı yukarı aynı büyüklükte bir arsa kazandırması için ondan da söz aldım.


















Fanatik
 

Üst