Isparta - Merkez - Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 7 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Isparta - Merkez - Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Isparta - Merkez - Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi


  Ülkemizde sayısı 54 olan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinden biri de 1995 yılında bir kültür ve sanat kenti olan ilimiz Isparta' da açılmıştır. İlimiz için büyük bir kazanım olan okulumuz Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinin açılmasında katkısı bulunan herkese öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.

  1995 – 1998 yılları arasında Milli Piyango Anadolu Lisesi ile Süleyman Demirel Fen Lisesi hizmet binalarının en üst katlarında çalışmalırını sürdüren okulumuz 1998 – 1999 ögretim yılında okulun eğitimine uygun olarak yapılan kendi binasında dönemin Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman DEMiREL' in katılımıyla açılışı yapılmıştır.

  Sürekli olarak egitimin kalitesini yükseltmeye, kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklerde hep en güzeli gerçeklestirmeye özen gösterdik. Bu çabalarimizin sonucunu da aldik, almaktayiz, alacagiz.

  Mezunlarimiz % 98,6 ya varan bir oranla ülkemizin en seçkin üniversitelerine, birçogu derece yaparak yerlesti. Okulumuz bu basari orani ile ilimizde üniversiteye sinavla ögrenci yerlestirme siralamasinda ilk sirada yer almaktadir. Amacimiz bu basari oranini % 100' e çikarmaktir. Bunu da basaracagimiza inaniyorum. Bu basarilarda payi olan herkese tesekkür ederim.

  Kültür ve sanata ilgi duyan ve bu konuda yetenekli olan çocuklarini okulumuza göndererek sanat egitimi almalari için bizlere emanet eden velilerimizi hiçbir zaman hayal kirikligina ugratmadik.

  Ilkögretim 8. sinifi bu yil bitiren ve sanata yetenegi olan gençlerimizin okulumuz özel yetenek sinavini kazanarak okulumuzda Egitim Ögretim görmeleri hem kendilerini mutlu edecek hem de ileride topluma daha yararli olabilecekleri meslegi yapmalarini saglayacaktir.

  Bizler Ulu Önder Atatürk' ün ilke ve inkilâplarinin yolunda, yurdumuza, milletimize ve kültür – sanat kenti olan ilimize hizmet etmeye; sanatta yetenekli ögrencilerimizin en iyi biçimde yetismeleri için özveriyle çalismaya devam edecegiz... Halen okuyan ve mezun tüm ögrencilerimize başarılarının daim olmasını diliyorum... Sevgilerimle  Mehmet GILIG

  Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

  Müdürü


  MİSYONUMUZ

  Toplumun kalkınmasında sanatsal kalkınma ihtiyacını ortaya çıkarıp bu ihtiyaca cevap verecek; aldığı eğitim ve donanımla bulunduğu ortamda kültür bir ataşesi olabilecek bireyler yetiştirmek için; tüm paydaşlarını seferber ederek güzel sanatlar alanında eğitim almak isteyen öğrencilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak, yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamaktır.

  VİZYONUMUZ

  *Sanatta öznelden hareketle özgürce özgünü yakalamak vizyonumuzdur.

  * Farklıyız Farkındayız.

  Tel: 0 246. 232 85 77
  Fax: 0 246 223 62 00
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Isparta Merkez Isparta Forum Tarih
Sütçüler Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Isparta Isparta Tanıtımı 3 Aralık 2012
Şarkikaraağaç Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Isparta Isparta Tanıtımı 3 Aralık 2012
Uluborlu Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Isparta Isparta Tanıtımı 3 Aralık 2012
Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Isparta Isparta Tanıtımı 3 Aralık 2012
Yenişarbademli Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Isparta Isparta Tanıtımı 3 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş