ISMEK El Sanatları Fuarı

'El Sanatları' forumunda Dine tarafından 3 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  ISMEK El Sanatları Fuarı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11. ISMEK El Sanatları Fuarı
  Hayatın içinden olaylara duyarlı sitemiz Mnazim.com, dünyanın en büyük el sanatları sergisine de duyarsız kalmadı. İsmek, 1996 yılından beri başlamış olduğu ücretsiz kurslarının meyvelerini her sene olduğu gibi, bu sene de hazırlamış olduğu büyük bir sergi ile yine Feshane'de halkımızla paylaştı.

  11.İSMEK El Sanatları Sergisi'ni sizler için gezdik.  [​IMG]

  Uzun bir gezi olacağı için sizleri önce Osmanlı Mutfağı'na götürmek istiyoruz. Enerjimizi yeterince depolayalım ki gezi sırasında yorgunluktan bîtap düşmek yerine göz kamaştırıcı eserlerin seyrine varalım.
  [​IMG]
  Böyle masada Avrupai usul yemek bizi kesmez diyorsanız, işte sofranın hası burada [​IMG] Hem de en rahat minderlerle döşeli yer sofrası... Yalnız lütfen sarmaların görüntüsü için bize kızmayınız, biliyorum muhteşem görünüyorlar [​IMG]
  [​IMG]
  Osmanlı yemek kültürüne uygun olarak bakırdan kaplar, bakırdan sürahiler ve bardaklar. Kaşıklar bile doğal olarak ağaçtan yapılma. Yer sinisi de bakırdan ve kenarları işlemeli. Yalnız arkadaki Avrupai dinlenme koltuğu da saltanat sefasını bizlere hissettiriyor. Kim böyle bir hayat sürmek istemezdi ki?

  Tabi böyle bir sofraya sultanlara yaraşır bir karşılama da gerekir ki, sultan olduğunu hissetsin insan [​IMG]

   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş