Iskilip Anaokulu Çorum İskilip

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Iskilip Anaokulu Çorum İskilip konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Iskilip Anaokulu Hakkında - Iskilip Anaokulu Tanıtım - Iskilip Anaokulu Resimleri - Iskilip Anaokulu İletişim  [​IMG]

  Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
  Tarihce Iskilip Anaokulu 2001 2002 Egitim Ögretim yilinda Çorum ili Iskilip ilçesinde egitim ögretim faaliyetine baslamistir.Iskilip Anaokulu ilçe merkezine 500 m uzaklikta olup , Ilçenin tek bagimsiz anaokuludur.Okulumuzda 3 - 6 yas gurubu ögrencileri egitim görmektedir.Okulumuzda tam gün ve yarim gün egitim- ögretim faaliyeti yapilmaktadir.Okulumuz 3 sinif ,1 dinlenme odasi,1 mutfak,1 çok amaçli salon ve idari bölümlerden olusmaktadir.Okulumuzda 1 müdür, 2ögretmen ,1 kadrosuz usta ögretici, 1 hizmetli ve 1 asçi görev yapmaktadir.Okulumuz kalorifer sistemi ile isinmaktadir. Anaokulumuz Okul Öncesi Egitimin amaç ve ilkeleri ile Okul Öncesi Egitim Programi dogrultusunda egitim-ögretim yapmaktadir.Ayrica çocuklari egitici sosyal ve kültürel faaliyetlere yer verilmektedir.
  Iskilip Anaokulu Çorum İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Iskilip Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Iskilip Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Iskilip Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: ÇORUM / İSKİLİP
  Adı: ISKİLİP ANAOKULU
  Adresi: HACİPİRİ MH.KÜLTÜR SK. NO : 3
  Telefon Numarası: 3645118992
  Faks Numarası: 3645118992
  Web Adresi :
  www.kresrehberi.com
  Mail Adresi : bilgi@kresrehberi.com

  Okul Detayı :
  İskilip Anaokulu 2001–2002 Eğitim – Öğretim yılında Çorum ili İskilip ilçesinde eğitim–öğretim faaliyetine başlamıştır.İskilip Anaokulu İlçenin tek bağımsız anaokuludur.Okulda 3 – 6 yaş gurubu öğrencileri eğitim görmektedir.Okulda tam gün ve yarım gün eğitim- öğretim faaliyeti yapılmaktadır.Okul 3 sınıf ,1 dinlenme odası,1 mutfak,1 çok amaçlı salon ve idari bölümlerden oluşmaktadır.Okulda 1 müdür, 2öğretmen ,1 kadrosuz usta öğretici, 1 hizmetli ve 1 aşçı görev yapmaktadır.Okul kalorifer sistemi ile ısınmaktadır.

  Kreş Detayları

  Anaokulları 3- 6 yaş grubu çocukların eğitiminin verildiği kurumlardır. Anaokullarını ailenin çocuk üzerindeki rolüne katkıda bulunan; çocuğun sosyal , duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi destekleyen kurumlar olarak değerlendirmek gerekir.
  Çocuk doğumdan 3 yaşa kadar olan süreçte ben merkezcidir. Bu dönemde paylaşmayı istemez, birebir ilişki kurmak ister, yalnız oynamaktan rahatsızlık duymaz. 3 yaştan sonraki dönemde ise yaşıtlarıyla birlikte olabileceği oyun gruplarına ihtiyacı vardır. Çocuk oyun gruplarında arkadaşlık kurmayı ve arkadaşlığı sürdürmeyi öğrenir. Böylece ben merkezli bir yaşantıdan paylaşma, kendini kabul ettirme gibi sosyal becerilerin yer aldığı bir yaşantıya yönelir .
  Anaokulları çocuğun sadece oyun oynadığı yerler olarak düşünülmemelidir. Oyun çocuk için ihtiyaçtır. Çocuk anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, akran gruplarıyla işbirliğini geliştirir. Çocuk kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir. Uzun yıllara dayalı araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmının yetişkinlikte bireyin kişilik yapısına tavır,alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirdiği görülmüştür. Aslında yapılan araştırmalar insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin %60’ını bu dönemde kazandığını göstermektedir.
  Anaokullarında, eğitim bilgi aktarımından çok, sözel faaliyetlerin geliştirildiği ve çocuğun yeteneğinin ortaya çıkarıldığı ortamlar olmalıdır. Froebel’in deyişiyle: “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.”
  Anaokulu eğitim programları çocuğun zihinsel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimini destekleyebilmelidir. Yapılan araştırmalarda , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına, %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.
  Anaokulları çalışan anneler için 3 yaş sonrası, çalışmayan anneler için ise 4 yaş sonrası düşünülmelidir. Bu süreçte aile iletişimi ve okul-aile etkileşimi oldukça gereklidir. Anaokulu aileye çocuğun gelişim sürecine destek olmak için vardır. Aileye yardımcı kurumlardır.Böylece farklı aile yapılarından gelen çocuklar ortak eğitim hedefleri doğrultusunda sosyal, bilişsel ve duygusal olarak desteklenir
  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr
  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Iskilip Anaokulu Çorum Forum Tarih
Çorum - İskilip - İskilip Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Çorum - İskilip - İskilip Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010
Dağkıyısı Köyü İskilip Çorum Çorum Tanıtımı 6 Nisan 2010
Ahlatcık Köyü İskilip Çorum Çorum Tanıtımı 6 Nisan 2010
Ahmetçe Köyü İskilip Çorum Çorum Tanıtımı 6 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş