Isıyla Renk Değiştiren Giysiler

'Garip olaylar' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 18 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Isıyla Renk Değiştiren Giysiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Isıyla Renk Değiştiren Giysiler
  Sıcaklıkla renk değiştiren t-shirtler 80’lerden kopup gelen bir akım. Isıyla renk oyunları yapan kumaşlar bu araların olası trendlerinden biri.
  Renk değiştiren t-shirtler ısıya duyarlı pigmentlerin sıcak ve soğuk olduğunda farklılaşmasına dayanıyor.


  Mazisi 80’lere dayanan sihirli t-shirtler, mora pembe iz bırakmakta, yeşili açık sarı yapmaktaydı. Şimdiki versiyonları daha farklı. Anzevino and Florence markası, bu teknolojiyi 3 yıldır geliştiren bir firmadan faydalanıyor. Öte yandan American Apparel, 80’lerden tanıdığımıza yakın bir iş çıkartmış. Tasarımcı Henry Holland ise, son koleksiyonunda renk değişimine yer verdi. Ayrıca bir internet sitesinde satılan t-shirtlerin güneşten renklenmesi, kapalı mekanda ise aslına rücu etmesi renk oyunlarındaki çeşitlemelerden. Puma Basket CC spor ayakkabısı ise, ısıya göre renkten renge girebilme yeteneğine sahip. Sadece 0 derecede siyah oluyor. Isıya göre koyu mavi, koyu yeşil ve koyu mor özelliğini alıyor. Terleyerek zaten kıyafetinin belirli kısımlarında istemeden de olsa renk oyunlarına alet olanların bu buluştan faydalanacaklarını sanmam. Çünkü ter yerlerini açığa çıkartmanın tam tersi onları yok etmeye yarayan bir teknoloji çıktığında tekrar bu trend ile ilgili görüşmek üzere diyelim.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Isıyla Renk Değiştiren Forum Tarih
Vücut Isısıyla Renk Değiştiren Koltuk Dekorasyon 8 Mart 2009
Kurdele nakışıyla evinize renk katın Dekorasyon 17 Mart 2009
İnsanların bütünleşmesinin toplumsal gelişmeye katkısıyla ilgili kompozisyon var mı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 28 Şubat 2015
Türkiye cumhuriyetinin nitelikleri ve yönetim yapısıyla ilgili neler biliyorsunuz? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Kayısı ile meşhur ilimiz hangisidir, Kayısısıyla Ünlü İlimizin Adı Nedir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 7 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş