IQ Interactive Query System 1.6.1 Download

'I-J' forumunda Siraç tarafından 27 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  IQ Interactive Query System 1.6.1 Download konusu IQ Interactive Query System 1.6.1 Download

  Tanıtım:
  IQ Interactive Query System bir firmanın karmaşık raporlama ve veri analizi ihtiyacını kolayca oluşturup yönetebileceği bir uygulama geliştirme ortamıdır. IQ raporlama sistemlerine yeni bir yaklaşım getirmektedir. Etkileşimli, dinamik parametre yapısı, döküman kapsama mekanizması ve daha birçok özelliği ile firmanın ihtiyaç duyduğu raporları kolayca oluşturmanızı sağlar.

  IQ'nun en güçlü yanı statik T-SQL kodlama yerine, çalıştırma esnasında, parametre ve yönlendirmelere göre dinamik olarak oluşacak sorgular yazılmasına olanak tanımasıdır. Dolayısı ile IQ dökümanları aslında kod oluşturan kodlardır. Bir diğer güçlü yanı, belli bir amaç için hazırlanmış bir dökümanı farklı raporlara kapsayabilmenizi ve kapsanan dökümana parametre geçişi yapmanızı sağlayan yapısıdır. Örneğin; firmanızda korelasyon analizi çok sık kullanılan bir veri analizi metodu ise, bu durumda parametrik bir korelasyon dökümanı yazıp daha sonra bunu ihtiyacınız olduğu her yerde sadece dökümanınıza sürükle-bırak ile eklemeniz ve parametrelerini ilişkilendirmeniz korelasyon analizi yapmanız için yeterli olacaktır.

  IQ sahip olduğu güvenlik mekanizması ile SQL Server benzer bir yapıda dökümanlar ve klasörler için kullanıcı ve roller bazında sahip oldukları hakları belirleyebilmenize olanak tanır. Böylece hangi raporu kimlerin çalıştırabileceğini, kimlerin değişiklik yapabileceğini kolaylıkla yönetebilirsiniz.

  IQ sisteminde, IQ dökümanlarının başka yazılımlar ile entegre edilme isteği düşünülerek tüm güvenlik, yorumlama ve çalıştırma faaliyetleri bir ActiveX DLL içerisinde toplanmıştır. Böylece IQ dökümanlarını kendi uygulamalarınıza entegre ederek, karmaşık veri işleme ve analizlerini IQ'nun kolay ve esnek yapısı üzerinde oluşturabilirsiniz.

  IQ sisteminde ayrıca entegrasyon servisi, iş ve dts paketler ile entegrasyonu sağlamak için dökümanların önceden tanımlı parametre şemalarına göre çalışmasını sağlayan bir konsol yazılımı (CallIQ) mevcuttur.

  IQ Sistemi ve IQ dökümanları oluşturma hakkında detaylı bilgi için üretici sitesini ziyaret etmenizi öneririz.


  Sürüm : 1.6.1

  Boyut : 5.13 Mb

  Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : IQ Solution Center


  [​IMG]


  IQ Interactive Query System 1.6.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Interactive Query System Forum Tarih
Mobisophy Interactive Voice Call Master v2.10 SymbianOS9.2 N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 9 Ekim 2009
Bütün query analyzer kodlari-admİnlerİn Çok İŞİne yarayacak- Web Programlama & Scriptler 2 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş