iPhone'unuzu Flüte Dönüştürün - Ocarina İndir Download

'Diğer Tüm Programlar' forumunda UquR tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  iPhone'unuzu Flüte Dönüştürün - Ocarina İndir Download konusu iPhone'unuzu Flüte Dönüştürün - Ocarina İndir Download


  Açıkça itiraf etmeliyimki şu ana kadar dinlemek dışında müzikle hiç bir ilgim olmadı. Ortaokul ve lisedeki müzik derslerimden, hiç bir enstrüman çalmadan nasıl geçtiğimi açıkça ben bile bilmiyorum. Fakat müzik enstrümanları konusundaki cahilliğime rağmen bugün videosuna denk geldiğim Ocarina uygulamasını tanıtmadan edemedim.  SMule: Ocarina [Stairway] from SonicMule, Inc. on Vimeo.

  Yukarıdaki videoda da izlediğiniz gibi iPhone için enteresan uygulamalar geliştiren SMule firması, İtalyanların geleneksel bir çalgısı olan ve Ocarina diye bilenen 8 delikli flütü iPhone'a taşımış.


  [​IMG]

  Kaynak : http://www.flutcu.net

  App Store'da 0.99$'a satılan Ocarina'nın kullanımı oldukça kolay. Uygulamayı açtığımızda karşımıza 4 adet daire çıkıyor. Bu daireler aslında orijinal flütteki delikleri temsil ediyor ve dairelere farklı kombinasyonlarda dokunarak farklı notalar elde ediyoruz.


  [​IMG] [​IMG]

  Flüt sesini duyabilmek için de kulaklığımızdaki veya cihazımın sağ alt köşesindeki mikrofana üflememiz gerekiyor. Zaten uygulamanın nasıl kullanılacağı kendi sitesinde çok güzel anlatılmış.

  Uygulamada beni en çok etkileyen taraf ise yaptığımız melodileri internet üzerinden paylaşabiliyor ve diğer kullanıcılarının paylaştığı melodileri dinleyebiliyor ve izleyebiliyor olmamız. İzleyebiliyoruz derken yazım hatası yapmadım çünkü gerçekten harika bir ışık gösterisi ile gerçek zamanlı diğer kullanıcılarının melodilerini dinleyebiliyoruz.


  [​IMG] [​IMG]

  Tabii bunun için öncelikle ekranın en altında gizli bir şekilde bulunan ve sadece tıkladığımız zaman ortaya çıkan menüdeki dünya şekline tıklamamız gerekiyor. Bu ekranda, o an dünya üzerinde Ocarina çalanların tamamı nokta şeklindeki ışıklar ile gösteriliyor ve rastgele bir tanesinin melodisi çalınıyor. Tabii ki çaldığı melodiyi internette paylaşmak istemeyenler Ayarlar (i) ekranından "share your melodies" seçeneğini "OFF" yaparak paylaşımı engelliyebiliyorlar.


  Bence Ocarina, iPhone'un telefondan öte bir cihaz olduğunun güzel göstergelerinden bir tanesi. Eğer üflemeli çalgılara merakınız var ise Ocarina uygulamasını kesinlikle tavsiye ederim. Aşağıdaki diğer bir videoda daha Ocarina'nın nasıl kullanılacağı yakın çekim anlatılmış.

  SMule: Ocarina [Zeldarian] from SonicMule, Inc. on Vimeo.
   
 2. smart90

  smart90 Yeni Üye

  thanks teşekkürler
  umarım işe yarar
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - iPhone'unuzu Flüte Dönüştürün Forum Tarih
Flutes East Meditertanean Musical Instruments 2010 Albüm Tanıtımları 26 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş