iPhone Türkçeleştirme & Türkiye Numara Formatı Yapmak İndir Program

'Diğer Tüm Programlar' forumunda UquR tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  iPhone Türkçeleştirme & Türkiye Numara Formatı Yapmak İndir Program konusu iPhone Türkçeleştirme & Türkiye Numara Formatı Yapmak İndir Program  iPhone’un Türkiye’de gün geçtikçe popüler hale gelmesiyle kullanıcılar tarafından bir takım yerelleştirme işlemleri yapılıyor. Bilindiği gibi Apple tarafından iPhone’a yerleşik bir Türkçe dili koyulmadı. Dolayısıyla bu çalışmaların en başında iPhone’u Türkçe yapmak geliyor. Ayrıca yine cihaz Türkiye’de kullanılacaksa Türkiye Numara Formatı, yani Türk Numara Düzeni eklenmesi gerekiyor.
  Numara Düzeni’ni açmak gerekirse, siz düzeni Türkiye’ye göre ayarlanmamış telefon ile numara yazarken 0216 yazınca telefon (021) şeklinde bir düzenleme yapıyor. Türk Numara Düzeni Sistemi ile bu sorun ortadan kalkıyor. Ayrıca kişiler rehberinizde kayıtlı olsa bile yine numara formatından dolayı, aradıklarında veya mesaj çektiklerinde rehberdeki kayıtlı kişinin adı yerine numara gözüküyor. Burada bahsedilenler bu sorunu çözmeye yönelik. Rehberdeki numaraların başındaki +9′ları silebilirsiniz.

  Türkçeleştirme ve Numara Düzeni’nin Uygulanması

  Telefonun 1.1.4 versiyonu olduğunu varsayarak hazırlanmıştır. Siz de cihazın ve uygulamaların daha stabil bir şekilde çalışması için lütfen telefonunuzu iTunes aracılığıyla 1.1.4 sürümüne yükseltin.
  Arayan ve mesaj çeken rehber kişilerinin gözükmemesi sorunu düzenlemek, numara düzenini uygulamak için: İlk önce AppSupport’in kurulu olduğundan emin olun. Kurulu değilse Installer’da AppSupport Patch’i kurun. Yine Installer ile Region Patch’i de kurun. Telefona restart atın.
  Türkçeleştirme: Öncelikle Installer’da Sources kısmında “Edit” e tıklayın. “Add” belirecektir. Add diyip, “http://niffob.com/triphone.xml” yazın ve tamam deyin. Eklendikten sonra Installer Source’larınıza (kaynaklarınıza) otomatik olarak ******* (tazeleme) yapacaktır. *******ing bittikten sonra kategorilerden Türkçe iPhone’a gidin. Orada Türkçe Dil mevcut. Türkçe dile tıklayın. Install’a tıklayarak yükleyin. Daha sonra Home Ekranı’ndayken;
  Settings - General - International - Language’e tıklayarak Türkçe’yi seçin. Telefona restart atın. Türkçe iPhone’unuz hayırlı olsun.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ekim 2015
Yükleniyor...
Benzer Konular - iPhone Türkçeleştirme Türkiye Forum Tarih
iPhone 4 Siri nedir Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 20 Aralık 2011
İphone 5 Özellikleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Kasım 2011
iPhone 4S yeni özellikler Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
iphone 4S İnceleme Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
iphone 4s fiyatı ne kadar Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş