iPhone 2G Firmware 3.0 Fake İMEİ – Jailbreak – Cydia

'Diğer Tüm Programlar' forumunda Siraç tarafından 8 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  iPhone 2G Firmware 3.0 Fake İMEİ – Jailbreak – Cydia konusu
  [​IMG]

  Türkiye ‘de yasal olarak satışı yapılmayan Apple ‘ın ilk cihazı iPhone 2G ‘yi kullananlar benim gibi her yeni Firmware güncellemesinde sıkıntı yaşarlar. Çünkü iPhone 2G ‘lerin hepsi SIM kilitlidir ya da İMEİ ‘si kayıt altında değildir. Böyle bir durumdayken yeni bir Firmware güncellenmesi yapıldığında cihaz kilitlenir veya 1.1.4 versiyonundayken ZiPhone ile atılan Fake İMEİ ( Sahte İMEİ ) silinerek orjinal haline geri döner. Böyle problemlerle karşılaşmamak için biraz sabırlı olmak yeterlidir. Çünkü Custom Firmware denilen bir yöntem ile SIM kilitli ve Fake İMEİ ‘li cihazlara özel Firmware dosyaları oluşturularak problemsiz bir şekilde güncelleme yapılabilir. Bu yöntemin bir avantajıda güncelleme yaptıktan sonra Jailbreak yapılmasına gerek olmamasıdır. Çünkü Custom Firmware Jailbreak ‘lidir ve Installer, Cydia gibi illegal uygulama yükleyiciler içinde kurulu olarak gelir. Aşağıdaki linkten Fake İMEİ kullanan iPhone 2G için oluşturulan Firmware 3.0 güncellemesini download edip yine aşağıdaki adımları uygulayarak yükleme yapabilirsiniz…

  Öncelikle yükleme için iTunes ‘un 8.2 yani şu an ki son versiyonu yüklü olmalıdır. iTunes ‘un sürüm kontrolünü “Help > About” bölümünden yapabilirsiniz. Eğer 8.2 ‘den eski bir sürüm yüklü ise Buradan iTunes 8.2 ‘yi yükleyebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki linklerden üç part halindeki Fake İMEİ kullanan iPhone 2G ‘lere özel üretilen Custom Firmware dosyasını download edip WinRAR ile çıkartın.
  iPhone 2G Custom Firmware 3.0 Download
  Password : Ekte!!
  [​IMG]

  Güncellemeye geçmeden önce iPhone ‘u “Uçak Modu” na alalım çünkü arada gelecek herhangi bir çağrı veya mesaj problem çıkartabilir. Şimdi iTunes 8.2 ‘yi açın ve iPhone ‘u Data kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bağladığınızda iTunes iPhone ‘u bir süre sonra görecektir ve iPhone ‘un üzerine tıkladığınızda yukarıda “Version” ekranı karşınıza gelecek. Güncellemeyi başlatmak için “Shift + Restore” yaparak indirdiğiniz Custom Firmware dosyasını seçin ve arkanıza yaslanın çünkü güncelleştirme 15 ile 20 dakika arası sürüyor. Tarafımdan yüklendi ve test edildi herhangi bir problem yaşamadım fakat hatırlatmakta fayda var MMS özelliğini kullanamıyorsunuz.
  Shift + Restore Nedir?
  Klavyenin “Shift” tuşuna basıp Mouse ile iTunes ‘daki “Restore” butonuna “Sol” tıklanınca karşınıza gerekli güncelleme dosyasını seçebileceğiniz bir ekran gelir. Böylece güncellemeyi bu şekilde yapabilirsiniz. Bu işleme “Shift + Restore” denir.
  ÖNEMLİ : Fake İMEİ ve Jailbreak legal olmayan yani illegal bir işlemdir. Jailbreak sırasında iPhone ‘unuza kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Ayrıca en yakın zamanda cihazınızın İMEİ kaydını yaptırmalısınız. Yapacak olduğunuz işlemlerin ardından oluşabilecek zararların bütün sorumluluğu size aittir. Bu içerik Frmartuklu.net tarafından sadece bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır…

  Kod:
  Şifre:iPhoneTR.org 
   
 2. evilnumber

  evilnumber Yeni Üye

  linkkk ölüüüüüüü !!!!!!!!
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - iPhone Firmware Fake Forum Tarih
İphone Firmware,İpod Touch Firmware Güncelleme Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 6 Aralık 2008
iPhone 4 Siri nedir Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 20 Aralık 2011
İphone 5 Özellikleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Kasım 2011
iPhone 4S yeni özellikler Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
iphone 4S İnceleme Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş