Internet Explorer 9 geliyor!

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda frmartuklu tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. frmartuklu

  frmartuklu Özel Üye

  Internet Explorer 9 geliyor! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft'un merakla beklenen internet tarayıcısı Internet Explorer 9, sonunda PDC 2009'da dünyaya duyuruldu. Internet Explorer 9 ile ilgili merak ettikleriniz burada.

  Microsoft, sonunda tarayıcı dünyasına geri dönüyor. Internet Explorer 8'den sonra diğer sektörlere ağırlık veren firma, Internet Explorer 9'u sonunda PDC (Profesyonel Geliştiriciler Konferansı) 2009'da duyurdu. Internet Explorer 9, tahmin edildiği üzere çok daha hızlı olma iddiasını taşıyor. PDC 2009'da konuşma yapan Windows Ekibi Başkanı Steven Sinofsky, Internet Explorer 9'un demosunu katılımcılara gösterdi.
  [​IMG]
  Internet Explorer 9, daha yumuşak ve hızlı olacak mı?
  Sinofsky, sadece bir demo göstermekle yetindi ve teknik ön incelemesini 2010'da yapabileceğimizi söyledi. Açıklamaya göre Internet Explorer 9 hala yapım aşamasında. Trident rendering motorunu kullanacak olan IE 9, bu motoru GDI yerine DirectX üzerinde çalıştıracak.
  Steven Sinofsky, "Internet Explorer 9 ile birlikte, interneti daha hızlı hale getireceğiz. Windows işletim sistemi kullanan herkes, bu tarayıcıyı kullanmak isteyecek çünkü gelmiş geçmiş en klas tarayıcıyı yapıyoruz" diyor. Peki bunu gerçekten başarabilirler mi? Açıklamalara göre başaracaklar gibi gözüküyor. Zira Internet Explorer 9, bir hayli geliştirilmiş bir motora sahip olacak ve işletim sistemiyle entegre çalışacak. Aşırı kaynak tükenmemesi için de ellerinden geleni yaptıkları belirtildi.
  IE9 GPU Hızlandırması
  Internet Explorer 9, Trident rendering motorunu, DirectX üzerinden kullanacak. Kısacası ekran kartlarımızın GPU'larından yararlanacak. Böylece işlemciye binen yük azalacak ve CPU daha az işlem yapacak. "Yapmamız gerekenleri bildiklerimizle, daha iyi bir tarayıcı için yapılması gerekenler arasındaki dengeyi tutturmak istiyoruz" diyen Sinofsky, standartların dışına çıkmayacaklarını, fakat yapabilecekleri her şeyi yapacaklarını iddia etti.
  :: IE9'dan beklentileriniz nelerdir?
  Yazan: Akhun Aktosun
  SDN - http://shiftdelete.net
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Paylaşım için teşekkürler..
   

 3. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Microsoft, artırılmış hız ve güvenlik özellikleri barındıran yeni ve en becerikli internet tarayıcısını 15 Eylül'de duyuracak. Microsoft, büyük umutlar bağladığı yeni internet tarayıcısı Internet Explorer 9’u 15 Eylül’de çıkaracak.

  [​IMG]

  Rekabetin çok kzıştığı tarayıcı pazarında IE 8 ile aradığını bulamayan firma, oldukça hızlandırılmış ve HTML5 web dili uyumlu IE9 ile liderliğini pekiştirecek.

  IE9’un deneme sürümü geçtiğimiz Mart ayında kullanıma açılmıştı. Ancak sadece tarama motorunun hızını sergilemeyi amaçlayan bu sürümde, ek özellikler bulunmuyordu. 15 Eylül’de çıkarılacak tam sürüm bu nedenle hem işlevsel hem de grafik farklılıklar gösterecek.

  IE8’e kıyasla çok daha hızlı çalışan IE9, firmanın geliştirdiği gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemi olan Windows 7 ile çalışacak, XP’yi desteklemeyecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Internet Explorer geliyor Forum Tarih
İnternet Explorer Giriş Sayfam Neden Değişmiyor İnternet Explorer hakkında herşey 26 Ocak 2013
İnternet Explorer 10 - IE 10 İnternet Explorer hakkında herşey 18 Eylül 2011
İnternet Explorer 9 RC İndir İnternet Explorer hakkında herşey 11 Şubat 2011
internet explorer dosya yukleme indirme hatasi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 2 Şubat 2011
Internet Explorer 15 Yaşına Girdi İnternet Explorer hakkında herşey 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş