Internet Explorer 9 çıktı

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda Siraç tarafından 17 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Internet Explorer 9 çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Microsoft, dünya çapında ön duyurusunu yaptığı Internet Explorer 9 (IE9) ile web tarayıcı teknolojisinde yepyeni bir dönemi başlatıyor. Programın deneme sürümü bu adreste:

  Microsoft'tan yapılan açıklamada, Internet Explorer 9 Platform Preview sürümünü duyuran Microsoft'un, Internet Explorer 8 ile başlayan yeni nesil web tarayıcı yaklaşımını yüz binlerce web kullanıcısının ve programcısının deneyimleriyle son sürümde kesin hatlarına kavuşturmayı planladığı bildirildi.
  Açıklamada, IE9'un, yazılım geliştiriciler açısından da zengin bir altyapı sunacağı, geleceğin en çok kullanılan arayüzü olmaya aday IE9'un, platformlar arasında geçiş rahatlığı ve yüksek performansının yanı sıra donanımın gücünü en iyi şekilde kullanan gelişmiş teknolojisiyle bir ilke imza atacağı kaydedildi.
  Bugün Uyumluluk Modu olmaksızın dünyadaki web sitelerinin yüzde 90'ından fazlasıyla uyumlu çalışan mevcut Internet Explorer 8 sürümünün, çok kısa bir sürede diğer web tarayıcılardan daha çok sayıda
  kullanıcının öncelikli tercihi olduğu ifade edilen açıklamada, IE8 gelişmiş güvenlik teknolojisi ile bugüne kadar yaklaşık 560 milyona yakın kötü amaçlı yazılım kodunu bloklayarak kullanıcılarını ciddi risklerden uzak tutma başarısı gösterdiği belirtildi.
  Açıklamada, IE9 Platform Preview ile birlikte gelen Chakra adını taşıyan yeni JavaScript motorunun, yapılan testlerde Java ağırlıklı siteleri web tarayıcıya müthiş bir hızla yüklediğinin görüldüğü, bu alanda IE8'den daha iyi sonuç veren Internet Explorer 9'un gerçek zamanlı Java uygulamalar için rakipsiz bir web tarayıcı olarak kabul göreceğini gösterdiği vugulandı.
  Yeni nesil
  web sayfası yazım dili HTML5'i doğrudan tanıyan IE9'ın, aynı zamanda DOM, CSS3, SVG ve XHTML standartlarını da desteklediği ifade edilen açıklamada, Internet Explorer 9 kalbinde yer alan HTML5 teknolojisinin.
  Açıklamada, güçlendirilmiş grafik işlemci desteğine sahip ilk HTML5 web tarayıcısı olarak IE9 sürümünün, grafik ağırlı
  yanı sıra işlemci ve bellek gibi sistem kaynaklarını başarıyla kullanan diğer yenilikçi özelliklerinin, bu web tarayıcısının gerçek zamanlı uygulamalarda yüksek bir başarı sergilemesini sağladığı bildirildiklı web tabanlı uygulamaları ve web sitelerini inanılmaz bir performans artışıyla kullanıcının hizmetine sunmasının beklendiği, bütün bu teknolojilerin avantajlarını kendileri test etmek isteyen meraklılar ve web yazılım geliştiricilerin, Internet Explorer 9 Platform Preview sürümünü Internet Explorer 9: Platform Demos sitesinden indirebilecekleri, bu sitedeki uygulamaları bizzat uygulayarak yeni sürümün performansı hakkında net bir fikir edinebilecekleri kaydedildi.
  AA
   

 2. Dine

  Dine Özel Üye

  Internet Explorer 9 denemeye açık.

  [​IMG]

  MS'in beklenen tarayıcısı Internet Explorer 9, neler yapabildiğini görmenizi bekliyor! İndirin...

  Microsoft'un merakla ve heyecanla beklenen yeni internet tarayıcısı Internet Explorer 9, sonunda deneme sürümüyle görücüye çıktı!
  Internet Explorer 9'un tanıtımı MIX 10'da yapıldı ve en önemli noktalardan biri yeni HTML 5 standardına olan uygunluğu ve uyumluluğu oldu. Internet Explorer ekibinden Dead Hachamovitch, yeni tarayıcıyı tanıtırken bu yeni standartlarla olan uyumluluktan da bahsetti. "HTML 5'e derinlemesine bakmaya başladığımızda tamamen yeni bir grup uygulamayı mümkün kıldığını gördük. Bu uygulamalar interent tarayıcıyı ve donanımı günümüzün internet sitelerinin yapmadığı derecede önemli kılıyor. İşte bu yüzden sadece alıp bir grup özellik koymak yerine, HTML 5 uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir tasarım yaptık. HTML 5'te düzgün hazırlanan uygulamalar, internet sayfalarından çok doğru düzgün uygulamalara benziyor. Bu yüzden HTML 5'e yaklaşımımız, geliştiricilerin halihazırda bildiği ve kullandığı yöntemleri alıp, Windows aracılığıyla donanımın gücünden faydalanarak daha hızlı ve daha iyi çalıştırmak oldu."

  Windows'un gücünü arkasına alan IE!

  Microsoft'un Windows'un yeteneklerini kullanarak Internet Explorer 9 ile çok daha fazla güç sunabileceği zaten konuşuluyordu.
  Uygulamaların gücü kullandıkları API'ler ile bağlantılı. Yeni API'ler ile donanım gücünden faydalanarak eskiden internet tarayıcıyı zorlayan ya da yavaş çalışan işleri hızla hallettmek mümkün. Yani Internet Explorer 9 bilgisayarınızın gücünden, internette gezerken de maksimum faydalanmayı sağlayacak.

  Bu teknik özellikler Internet Explorer 9'un kaputu altındaki en önemli şeyler. Yeni hatta gelecek standartlara destek ve çok hızlı ve güçlü olması için gereken kaynaklara erişim.

  Hız testinin sonuçları
  [​IMG]
  Internet Explorer artık çok daha hızlı, SunSpider performans testlerine göre IE9 büyük gelişme kaydetmiş.
  Microsoft'un tablosunda SunSpider testinde en hızlı tarayıcı Opera, ardından Chrome 5 Developer Build, Chrome 4 Stabil sürüm ve Safari 4.0.5 var. Internet Explorer 5. oluyor; tabloya tıklar ve büyük görsele bakarsanız, ilk 5'teki tarayıcıların arasında hız farkının çok az olduğunu farkedeceksiniz.
  Fark 300 milisaniye ve bu farkın ölçülmesi için 70 sn'lik testte ortaya çıkıyor. IE9, ACID3 testinde Firefox ve Chrome'u geçmeyi başarıyor. önbakış sürümünde detayları bulabilirsiniz.

  Windows XP'cilere Internet Explorer 9 şoku!

  Ve en çok merak edilen soru da cevabını buldu: Internet Explorer 9 hangi Windows'larda çalışacak? Vista ve Windows 7 kullanıcılarının endişe etmesine gerek yok, yeni IE ikisini de destekleyecek. Ama kötü haber Windows XP kullanıcıları için geldi: Internet Explorer 9, Windows XP altında ne yazık ki çalışmayacak...
  İşte bu özellikleri görmek ve denemek isteyenler için Microsoft Internet Explorer 9'un oldukça sade, sadece temel iskeleti olan bir sürümü denemeye sundu. Bu iskelet sürümde sadece Render Engine var, özellik hatta yer imi bile yok ama zaman içerisinde herşey olacak. Bu önizlemeyi indirmek ve denemek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.
  Download: Microsoft Internet Explorer 9 Preview

  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx
  17 Mart 2010 Çarşamba, 14:27
  CHIP Online
   

 3. Google

  Google Özel Üye

  Eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Internet Explorer çıktı Forum Tarih
Microsoft Internet Explorer 8 Çıktı İnternet ve Network 24 Mart 2009
İnternet Explorer’ın Yeni Versiyonu Ie8 Çıktı İnternet Explorer hakkında herşey 25 Eylül 2008
İnternet Explorer Giriş Sayfam Neden Değişmiyor İnternet Explorer hakkında herşey 26 Ocak 2013
İnternet Explorer 10 - IE 10 İnternet Explorer hakkında herşey 18 Eylül 2011
İnternet Explorer 9 RC İndir İnternet Explorer hakkında herşey 11 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş