IncrediMail Xe Premium 5.70 Build 3400

'I-J' forumunda Siraç tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  IncrediMail Xe Premium 5.70 Build 3400 konusu
  IncrediMail Xe Premium 5.70 Build 3400

  [​IMG]
  IncrediMail Xe Premium 5.70 Build 3400 | 11 MB

  E-posta sonunda evrimleşti. İşte karşınızda IncrediMail Xe! IncrediMail Xe, bir e-posta yönetim programı. Bir nevi, hepimizin tanıdığı Microsoft Office Outlook / Outlook Express, Thunderbird, Eudora gibi bilinen programlara alternatif. Açıkçası ilk cümleden sakın bu programın onlardan daha altta kalır olduğunu düşünmeyin, hatta emin olun, çok daha fazla işlevsel, görsel ve pratik!
  [​IMG]
  IncrediMail is an advanced e-mail client that offers you an unprecedented interactive experience. With IncrediMail you can personalize your e-mail according to your mood and personality. Unique multimedia features will enable you to tailor your email experience so that it fits your mood and personality. Visual effects will entertain your every sense. Choose from an assortment of e-mail backgrounds, animations, sounds, 3D effects, emoticons, dancing letters, random notifier selection, improved style box navigation, enahnced editing capabilities and e-cards and make them all become part of your e-mail.

  Envie lindos fundos de e-mail
  Adicione milhares de emoções divertidas às suas mensagens
  Divirta-se com notificadores de e-mail animados
  Veja efeitos tridimensionais em suas mensagens
  Adicione animações divertidas às suas mensagens
  Adicione sons legais às suas mensagens
  Özellikler:
  # Çeşit çeşit arkaplanlar, animasyonlar ve sesler
  # Yazılarınızı hareketlendirecek anmasyonlu yüz ifadeleri
  # Enerjik gelen mesaj uyarısı
  # Harika 3 boyutlu efektler (mesajları alırken, gönderirken ve silerken)
  # Kişisel imzalar
  # Sesli mesaj kaydedicisi
  # Geniş bir çevrimiçi tema desteği
  ve daha neler neler…

  Ekstra Özellikler:
  # Eğlenceli animasyonlar
  # Kişisel elyazısı imzalar
  # Benzersiz yazı tipleri
  # Eski daktilo sesleri
  # Multimedya ekleme önizlemesi
  # İnternetten animasyon yakalama
  # Zaman ve mesaj durumunu gösteren flash penceresi
  # Mesaja kolayca resim ekleyebilme
  # Anında imla kontrolü
  # Kullanıcılar arasında kolay grafik içerik değişimi

  IncrediMail Xe, bir e-posta yönetim programı. Bir nevi, hepimizin tanıdığı Microsoft Office Outlook / Outlook Express, Thunderbird, Eudora gibi bilinen programlara alternatif. Açıkçası ilk cümleden sakın bu programın onlardan daha altta kalır olduğunu düşünmeyin, hatta emin olun, çok daha fazla işlevsel, görsel ve pratik!

  Peki neden IncrediMail Xe? İlk olarak şunu söylemeliyim, Outlook'un, Thunderbird'ün arayüzünü, e-posta gönderme seçeneklerini sıkıcı ve renksiz buluyorsanız IncrediMail kalbinizi daha ilk dakikadan fethedecek. Son derece kullanışlı ve kolay bir arayüzle gelmesine karşın, eğlenceli ve renkli bir yapıya sahip. E-postalarınızı gönderirken, fon içindeki görüntülerden (letters) herhangi bir istediğinizi (çok fazla seçenek mevcut, hatta kategoriler altında alt kategorilerle neredeyse uçsuz bucaksız bir kütüphane ile sizleri bekliyor) koyuyorsunuz ve e-postanızda anlatmak istediğinizi fondaki resimle daha da güçlendirebiliyorsunuz. Mesela arkadaşınıza yaz tatilinizle ilgili bir e-postayı kumsal arkaplanlı bir sayfada gönderdiğinizi bir düşünsenize… (Yazının sonuna doğru, programın Türkçe desteği olmadığından, Türkçe bilmeyenler için örnek bir e-posta gönderimi ve süslemesinden bahsedeceğim.)

  IncrediMail’in farklı ve güzel özelliklerinden biri, eğlenceli yapısını e-posta aldığınızda sizi uyarırken (notifier) de koruması. İsteğinize göre ayarlayacağınız zaman aralıkları ile (“Nasıl yapılır” aşağıda) sunucudaki yeni e-postalarınızı kontrol ettikten sonra, eğer yeni bir e-postanız var ise, bu e-posta bilgisayarınıza indirildiğinde, seçiminize göre bir uşaktan “You have mail, sir!” (Mesajınız var, efendim!) cümlesi ile, bir köpeğin havlaması ve yuvarlanıp ekranınızı yalaması ile, Formula 1 yarışlarından kaçıp gelmiş bir salyangozun görüntüsü ile, elektronik bir “message waiting” (mesaj bekliyor) yazısı ile, “smiley” olarak adlandırdığımız ve MSN Messenger ile hayatımıza giren sarı yuvarlak kafalı bir ressamın hızlı bir çizimi ya da benzer bir karakterin size çiçek uzatıp kendini füze ile uzaklaştırması ile uyarılmayı tercih edebilirsiniz. Seçiminize göre ister her seferinde aynı şekilde, isterseniz her e-posta gelişinde farklı şekilde uyarılmayı tercih edebilirsiniz. Bunları sıralamışken hemen hatırlatalım, bu saydıklarım, bu programın ücretsiz versiyonu için geçerlidir. Ücretli versiyonuna geçerseniz, sanırım tüm uyarıcıları denemeye zamanınız olmayabilir. Zira çok büyük bir arşive sahip. (Yine de eğer uyarıcı olmaması seçeneğini seçerseniz, size e-posta getiren uşak “Bizi kullanmadığınıza göre eğlenceden yoksunsunuz” anlamında bir cümle ile dokunduruyor ki zaten bu programı kullanıyorsanız, emin olun, bu uyarıcılardan çok zevk alacaksınız) Yine aynı konuda benzer bir özellik olarak, istediğiniz kişilere farklı uyarıcılar atayıp kimden mail geldiğini bakmadan anlayabilirsiniz ki bence çok güzel bir özellik.

  Program ile sadece e-postalarınızı kişiselleştirmiyorsunuz, tabii ki, programın kabuğunu (skin) da var olan seçenekler arasından, ya da ücretli sürüme yükseltip internette bulunan seçenekler arasından değiştirebiliyorsunuz ki ön tanımlı olarak gelen kabuk da yeterince güzel.

  E-postanızı zenginleştirebileceğiniz seçenekler arasında bulunan fonlardan (letters) bahsettik. Bunun dışında, e-postanıza ekleyebileceğiniz animasyonlar (animations) ile hareketli karakterler ile e-postanızı hareketlendirebilirsiniz. Sadece bu kadar mı? Tabii ki hayır. Bunun yanında sesler de (sounds) ekleyebilir, özel günleriniz için hazırlanmış kartları da (Ecards) kullanabilirsiniz.

  Şimdi programın kurulum aşamasına bakalım. Öncelikle programı amacıyla kullanabilmek için en az bir e-posta adresimizi eklememiz gerekiyor. Bunun için Tools manüsü altındaki Accounts bölümüne gidiyoruz. Burada Add ibaresine tıklayıp kullanacağımız e-postamızın bazı bilgilerini gireceğiz. İlk ekranı Next deyip geçiyoruz Your name is: kısmını, gönderdiğimiz e-postanın karşı tarafta hangi isimle görünmesini istiyorsanız onu yazıyorsunuz. Your email address kısmına kullanacağınız e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Buraya yazdığınız e-posta adresinin @ işaretinden sonraki kısmı, eğer program tarafından tanınıyorsa, bir sonraki sayfadaki bilgileri kendi girecek ve direkt işlemin son kısmına, Password yazan yere şifrenize yazmanız gereken kısma geçeceksiniz. Eğer tanınmıyorsa, e-posta servis sağlayıcınızın gelen (incoming) ve giden (outgoing) posta sunucularını (mail server) girmeniz gerekecek. Eğer bunları bilmiyorsanız, e-posta sunucunuzun (Yahoo!, GMail! vs) ayarları içinde bulabilirsiniz. Örneğin, eğer @yahoo.com.tr uzantılı bir adresiniz mevcut ise, bu adresin gelen posta sunucusu (incoming mail server) pop.mail.yahoo.com.tr, giden posta sunucusu (outgoing mail server) smtp.mail.yahoo.com.tr olacaktır. Son sayfada ise password ile belirtilen yere şifrenizi girdiğinize, eğer bütün işlemleri doğru gerçekleştirdiyseniz Finish ve Ok tuşlarına bastığınızda ayalarınızı başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Şimdi close tuşu ile hesaplar penceresini kapatıyoruz ve üst kısımda Send/Recv yazılı butona tıklıyoruz. Eğer ayarlarınızı doğru yaptıysanız, daha önce gelmiş ve gelen tüm mesajlarınızı bilgisayarınıza innDir’eceksiniz.
  Önemli Not 1) Birçok e-posta sunucusu, bu işleme güvenliğiniz açısından önce izin vermeyecektir. Bunun e-posta ayarlarınızdan POP3 ile e-posta iletişimine izin vermeniz gerekebilir.
  Önemli Not 2) Bilgisayarınıza innDir’diğiniz e-postalarınız ana sunucudan, yani hep şifreyle girdiğiniz yerden direkt bilgisayarınıza taşınabilir. Eğer sunucuda da kalmasını istiyorsanız, hem sunucunuzdan, hem de programın içindeki Tools > Accounts > Properties > Advanced seçeneğinde karşınıza çıkan Leave a copy of messages on server kutucuğu tıklamalısınız. Böylece, örneğin bilgisayarınıza format atıldığında, ya da bir şekilde bilgilerinizi kaybettiğinizde, e-postalarınızın bir örneği, ana sunucuda olacaktır!

  E-postalarımızı aldığımıza göre, bir de e-posta gönderimini deneyelim. Ana ekrandan, sol üst kısımdaki New Mail simgesine tıklıyoruz ve karşımıza iki parçalı bir pencere çıkıyor. Sol taraftaki nispeten daha küçük kısım (Style Box), e-postamızı hareketlendirip, süsleyeceğimiz öğeleri barındırıyor. Yazıda da bahsettiğim gibi, Letters sekmesi arka planları, Animations simgesi hareketli elemanları, ki bu hareketli elemanlara bilgisayarınızdaki gif, jpeg, jpg, jpe, bmp ve png uzantılı resim/animasyonları da ekleyebiliyorsunuz. 3. Sekme olan Sounds sekmesi ile e-postanızı sesli öğelerle süsleyebiliyorsunuz, ki bu sekmede de, animasyon sekmesi gibi, bilgisayarınızdan wav, mid ve midi uzantılı yeni sesler ekleyebilirsiniz. Son olarak Ecards sekmesinden özel günler için hazırlanmış tebrik kartlarını seçebilirsiniz.

  Bunların dışında, e-postanıza Attachment tuşu ile dosya iliştirebilir, Insert Picture ile resim ekleyebilir, Recorder ile ses kaydı yollayabilirsiniz.

  Sol üst kısımda dosyalarınız (Gelen Kutusu (Inbox), Giden Kutusu (Outbox) vs), sol alt kısımda, ekleyebileceğiniz kişileri (Key Contacts) görebilirsiniz.

  Aslında daha anlatılacak çok şey var bu program hakkında ama daha fazla uzatmaya gerek yok. Aldığı puanı sonuna kadar hak eden bu güzel programı mutlaka deneyin. E-postalarınızı sürekli şifrenizi girip kontrol etmekten sıkıldıysanız, biraz hareketli, eğlenceli e-postalar göndermek istiyorsanız bu program tam size göre.

  Programın ücretsiz versiyonu yeterince iyiyken yine de ücretli versiyonuna, dolayısıyla çok daha fazla görsel öğeye ve artırılmış güvenlikteki filtreye (Junk Filter) sahip olacaksınız.

  Not: IncrediMail XE yazılımının yeni sürümünü yüklemeden önce eğer sisteminizde eski sürümü mevcutsa mutlaka kaldırmanız ve yeni sürümü bu işlemden sonra yüklemeniz gerekmektedir.

  Features:
  - Variety of backgrounds, animations and sounds
  - Animated Emoticons to enliven your text
  - Vibrant Incoming Email Notifications
  - Cool 3D effects (sending, receiving and deleting your messages)
  - Personal signatures
  - Voice Message Recorder
  - Ever growing Online Gallery with a wide and constantly updated graphical content bank
  And so much more...

  Additional features:
  · Amazing animations
  · Personal handwritten signatures
  · Unique fonts
  · Old typewriter typing sounds
  · Multimedia Attachments Preview
  · Capturing Animations from the Web
  · Flash window indicating time and email status
  · Easy placement of your pictures in email
  · On the fly Spell Checker
  · Simple exchange of graphical content between users

  What's New in Version 5.68 build 3358 - Released January 28, 2007:
  - Minor bug fixes

  DOWNLOAD

   
Yükleniyor...
Benzer Konular - IncrediMail Premium Build Forum Tarih
IncrediMail Xe Premium Sürümleri I-J 5 Mayıs 2009
IncrediMail E Posta Yönetim Programı Yahoo,G-Mail,ICQ,Mirc 8 Kasım 2010
Comodo Internet Security Premium Bilgisayar Koruma Programı Güvenlik Programları 8 Kasım 2010
Hotfile Premium Üyelik Sistemi ve Ücretleri İnternet ve Network 5 Temmuz 2010
Avira AntiVir PersonalEdition Premium 10.0.0.597 Indir Güvenlik Programları 26 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş