ImageReady ile Yanan Araba Farları

'Photoshop Dersleri' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  ImageReady ile Yanan Araba Farları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ImageReady ile Yanan Araba Farları  1. Besmele Çekip Başlayalım [​IMG]

  2.Arabamız burada fakat siz istediğiniz resmi kullanabilirsiniz,Açı yoruz Photoshop’ta resmimize bir layer ekliyoruz, menüden Layer/New Layer yada Layre Paletinde Create a new Layer butonunu tıklıyoruz.ve layerımızı siyah renge boyuyoruz.Menülerden Edit/Fill yada Araç Paletinde once siyah rengi seçip Paint Bucket tool ile yeni layerin üzerine bir kez tıklayarak da yapabiliriz.

  3. Eklediğimiz yeni layer üzerinde iken ışık efektini verebilmek için Fitler/Render/Lens Flare .Brightness 130 ile 150 arası, Lens Type 105 mm Prime olarak Lens Flare filtresini uyguluyoruz.Layerımız ın modunu screen olarak değiştiriyoruz,ışık arabanın farı ile ortüşmeyebilir move tool u kullanarak ışığı far ile ortüştürüyoruz. Köşelerde meydana gelen hafif beyaz düzlükleri smudge Tool u kullanarak giderebilirsiniz.

  [​IMG]

  4. Layerimizi Duplicate edip, move tool’u kullanarak Çoğalttığımız layerı diğer far ile ortüştürüyoruz, smudge Tool ile kesiklikleri gideriyoruz.Şimdi bir araba ikide ışık layerına sahibiz, ön çalışmamızı yaptık sıra hareket vermeye geldi.Ek olarak eğer ışıkların rengini değiştirmek istersek ışıkların bulunduğu layerlara Hue/Saturation Colorize uygulayabiliriz.

  [​IMG]

  5.MenülerdenEdit/Edit in İmage Ready veya Araç paletinin altında ki Edit in İmage Ready butonunu tıklayarak yada Shift+Ctrl+M yaparak İmage Ready geçiyoruz.Burada Animasyon paleti gorunur durumda değilse Window/Animation gorunur duruma getiriyoruz.Animasyon paletinde ilk karede arabamız yanan farları ile mevcut,burada alt kısımdaki duplicate current frame kısmını tıklıyoruz 4 adet frame oluşturuyoruz.Daha sonra Animasyon paletinde ilk frameyi tıklıyoruz, layer paletinde ışıkların olduğu layerları gorunmez yapıyoruz,İkinci frameyi seçiyoruz ışık layerlarını gorunur yapıyoruz,3.frame gorunmez,4.frame gorunur.Zaman ayarlaması Framenin altından select frame delay time kısmından 1.frame 0,5, 2.frame 0,2, 3.frame 0,5, 4.frame 0,2 olarak ayarlıyoruz.

  [​IMG]

  6.Son olarak save optimized/ gif olarak kayıt ediyoruz çalışmamız hazır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - ImageReady Yanan Araba Forum Tarih
Photoshop Dersleri: Kar Yağdırma Efekti ImageReady Photoshop Dersleri 8 Eylül 2009
(Imageready) Yazının Üzerinden Işık Geçirmek Photoshop Dersleri 30 Kasım 2008
Yanan bir alanın ağaçlandırılması ile ilgili çevre ve orman bakanlığına yazı Doğa ve Bitkiler 10 Mayıs 2014
Ekonomisi tarıma dayanan bir ülke devamlılığını sağlayabilir mi? Ülkeler Coğrafyası 18 Mart 2014
Ham maddesi ormancılığa dayanan ürünler nelerdir? Sorular ve Cevaplar 4 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş