Image Ready'de 3 Boyutlu Animasyon

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Image Ready'de 3 Boyutlu Animasyon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [​IMG] 150x150 pixel boyutlarında transparan arkaplanlı yeni bir dosya açın. Elliptical Marquee ol aracını alın ve Shift tuşuna basılı tutarak 20x20 pixel boyutlarında bir çemr çizin. Çizdikten sonra içini istediğiniz bir renk ile doldurun. Ctrl+D ile seçili alanı kapatın.
  [​IMG]
  [​IMG] Daha sonra layer'ınızın bir kopyasını yapın. Bunun için layer'ınızı Create New Layer[​IMG] ikonunun üstüne bırakın. Move ol aracını alın ve yeni layer'ı 80 pixel aşağı taşıyın. Bunun için Shift tuşuna basılı tutarak klavyenizdeki aşağı tuşuna 8 defa basın. İki layer'ı birleştirin.
  Layer>Merge Down...
  Daha sonra layer'ınızı sayfanızın tam ortasına getirin. Bunu için Ctrl+A işlemi ile tüm layer'ı seçili hale getirin. Sırasıyla Ctrl+X ve Ctrl+V işlemlerini yapın.
  [​IMG]
  [​IMG] Şimdi sayfanızın ortasında yer alan bu layer'ın bir kopyasını yapın. Free Transform'u açın.
  Edit>Free Transform...
  Ekranınızın üst kısmında yer alan Options menüsünde Rotation değerini 45 [​IMG] olarak ayarlayın. Döndürme işlemi bittiği zaman Commit Transform [​IMG] ikonuna tıklayın. Şimdi döndürdüğünüz layer'ın kopyasını yapın. Aynı şekilde onu da 45 derece döndürün.
  Edit>Transform>Again...
  Kopyalama ve döndürme işlemini bir kez daha yazpın. Şu anda 4 tane layer'a sahip olmanız gerekir.
  [​IMG]
  [​IMG] Tüm layer'ları birleştirin.
  Layer>Merge Visible...
  Bu layer'a Layer1 adını verin ve bir kopyasını yapın. Kopya layer'a da Layer2 adını verin ve 5 derece döndürün. Şimdi kopyalama, adlandırma ve döndürme işlemlerini Layer9'a ulaşıncaya kadar sürdürün.
  [​IMG]
  [​IMG] 9 tane layer elde ettikten sonra tüm layer'ları yanlarında yer alan göz [​IMG] ikonuna tıklayarak saklayın. Yeni bir layer açın ve Layer1'in altına taşıyın. Bu layer'ı Renk1 olarak adlandırın. Ctrl tuşuna basılı tutarak Layer1'in üzerine tıklayın. Oluşan seçili alanı istediğiniz bir renk ile doldurun. Daha sonra vel and Emboss stilini uygulayın. Stil penceresinin alt bölümünde yer alan Highlight Mode ve Shadow Mode seçeneklerinin Opacity değerlerini %50'ye getirin. Sırasıyla Layer>Layer Style>Create Layers... ve Layer>Merge Group... işlemlerini yapın.
  [​IMG]
  [​IMG] Bu işlemi 8 defa yani Renk 9 layer'ına ulaşıncaya kadar tekrarlayın. Her layer'ın altına kendi numarasına ait renk layer'ının gelmesini sağlayın.
  Örneğin: Layer9 'un altında Renk9 layer'ının yer alması gerekir. Yeniden tüm layer'ları saklayın ve Renk1 layer'ını aktif hale getirin. Tüm layer'ları layer paletinin yanında yer alan küçük boşluğa tıklayarak zincir [​IMG] ikonu ile birbirine bağlayın. Free Transform'u açın. Ctrl, Shift ve Alt tuşlarına basılı tutarak çemrinizi sol üst köşeden dışarı doğru genişletin ve tuşları bırakın. Daha sonra sağ kısmın ortasından sola doğru itin. İşlem bitince Options menüsündeki Commit Transform ikonuna [​IMG] tıklayın.
  [​IMG]
  [​IMG] Bütün layer'lar arasındaki bağlantıyı yanlarında yer alan zincir [​IMG] ikonuna tıklayarak kaldırın. Move ol aracını alın. Renk1 layer'ında yer alan çemrleri 10 pixel sola taşıyın. Bunun için Shift tuşuna basılı tutarak klavyenizdeki sol tuşuna bir kez basın. Şimdi Alt tuşuna basılı tutarak klavyenizdeki sağ tuşuna 9 defa basın. Layer1'i aktif hale getirin ve 10 defa Merge Down işlemini yapın.
  Layer>Merge Down...
  Not: Bu işlemi her layerrenk ikililerine uygulayacaksınız. Her defasında bir üstte yer alan layer'ı seçmeyi unutmayın! Şimdi Renk1'den Renk9'a kadar plam 9 tane layer'a sahipsiniz. Bütün layer'ları zincir [​IMG] ikonu ile birbirine bağlayın ve 60o döndürün. İşlem bitince Options menüsündeki Commit Transform ikonuna [​IMG] tıklayın.
  [​IMG]
  [​IMG] Artık animasyon yapma zamanı geldi. Animasyon penceresini açın.
  Window>Animation...
  Animasyon penceresinin sağ üst kısmında yer alan ok ikonuna [​IMG] tıklayın. Açılan menüden Make Frames From Layers seçeneğini seçin. Böylece animasyonu yapacak Frame'ler oluştu. Şimdi animasyonunuzu izleyebilirsiniz.
  File>Preview In>Internet Explorer...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Image Ready'de Boyutlu Forum Tarih
İmageshack Resimleri Görünmüyor Sorunu Çözümü Webmaster Genel 24 Şubat 2011
İmageShack Kolay Resim Yükleme Süper Program Resimli Program Anlatımı 15 Şubat 2011
Multiple Image Resizer .NET Resim Düzenleme Programı M-N 7 Şubat 2011
File & Image Uploader Resim Yükleme Programı E-F 16 Kasım 2010
Total Image Converter Grafik Dosyalarını Farklı Boyutta Toplu Resim Oluşturma Photoshop Programları 9 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş