Ilgaz Kayak Merkezi - Kastamonu

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 4 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Ilgaz Kayak Merkezi - Kastamonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında
  Ilgaz kayak merkezi Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında zirvesi 2850 m. olan Ilgaz Sıradağları üzerinde Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır. Ilgaz kayak merkezi kış turizminin yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikleri ile dört mevsim turizme elverişlidir.

  Ilgaz Kayak Merkezi Konaklama
  Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına kadar sürmektedir. Ilgaz kayak merkezinde 3 adet tesis bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezi ve Ilgaz oteller bölgesi köknar ve sarıçam ormanları ile kaplıdır.

  Ilgaz Kayak Merkezi Pistler
  Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezinde 1 nolu piste hizmet veren chair lift otelin hemen önündedir. Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapılabilir. 2. pistin zirvesi olan 2010 m de zirve kafe bulunmaktadır. Ilgaz kayak merkezinde 1. pistte gece kayağı yapma imkanı da vardır. Ayrıca Ilgaz kayak merkezinde 350 mt. Lik bir baby lift de bulunmaktadır.

  Ilgaz Kayak Merkezi Ulaşım
  Ilgaz kayak merkezi Ankara'ya 210 İstanbul'a 460 Kastamonu'ya 40 km uzaklıktadır.

  Ilgaz kayak merkezine ulaşmak içinİstanbul' dan gelişte Ankara otobanı ile Gerede çıkışına geldikten sonra Karabük yoluna girilir 30 km sonra Samsun - Çankırı yönüne sapılır. Yaklaşık 130 km sonra Ilgaz-Ankara-Samsun-Kastamonu sapağına ulaşılır.
  Ankara yönünden gelenler ise Çankırı Ilgaz yolu ile aynı sapağa ulaşabilirler. Sapaktan Kastamonu yönüne döndükten 25 km sonra Karayolları Ilgaz Bakımevi'nin bulunduğu zirveye ulaşılır. Buradan itibaren Kastamonu yönüne doğru 2 km' lik inişten sonra Ilgaz Dağı Milli Parkı yol ayrımına gelinir. Buradan Ilgaz kayak merkezi sadece 1.5 km.

  Ilgaz kayak merkezine ulaşmak için diğer bir altenatif ise Kastamonu'ya otobüs ile ulaşmak. Kastamonu'dan Ankara otobüsüne binerek 40. km'deki Karayolları Ilgaz Bakımevi'nde inerek Ilgaz kayak merkezindeki otellerin servisi ile Dağbası' na ulaşabilirler.Ankara yönünden gelenler Karayolları Ilgaz Bakımevi önünde inerek Ilgaz kayak merkezine ulaşabilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ilgaz Kayak Merkezi Forum Tarih
Rıfat Ilgaz İlköğretim Okulu Bilgileri Körfez Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Nisan 2012
Ilgaz İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 27 Şubat 2012
Afet Ilgaz Kimdir, Afet Ilgaz Hayatı Biyografi & Otobiyografi 13 Aralık 2011
Rıfat Ilgaz Kimdir - Rıfat Ilgaz Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 26 Haziran 2011
Rıfat Ilgaz İlköğretim Okulu Bilgileri İstanbul Büyükçekmece İstanbul Tanıtımı 9 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş