Ihlamurla gargara yapın mutlu olun!

'Genel Sağlık' forumunda DilzaR tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Ihlamurla gargara yapın mutlu olun! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Mutlu olmak için 10 dakika mola...

  Bir efsane, "mutluluk için her yeri arar, etrafa bakar durursunuz ama o sizin içinizdedir" anafikrini vurgular. Mutlu olmak için çok çalışıp, kafa yormaya gerek yok. İşte size 10 dakikada kendinizi daha keyifli, iyi ve mutlu hissettirecek öneriler. Kesin buzdolabınızın üzerine asın... Mutlu kalın...
  YASTIĞINIZI TEST ETMEYE 2 DAKİKA AYIRIN
  Eski yastıklar yorgunluk ve ağrı riskini arttırır. Kollarınızı bile kaldıramaz hale gelebilirsiniz. Bir köşede yığılıp kalmamak için yeni bir ortopedik yastığı deneyip eski yastığınızı değiştirmenizde yarar var. Sabahları uyandığınızda yeni yastığınızın sağladığı yararları görebilirsiniz.
  IHLAMUR İLE GARGARA YAPIN
  Günde üç defa ılık bir fincan ıhlamur ile yapılan gargara, soğuk alma riskini azaltır. Bunu yaparken gülmemeye dikkat edin. Sağlığınızı riske sokmayın.
  HESAPLARINIZI KONTROL EDİN
  Yapılan araştırmalara göre, insanlar banka hesaplarını kontrol ettiklerinde kendilerini daha mutlu hissediyorlar. haftada bir yapılabilecek bir kontrolle finans durumunu takip eden insanlar, güçlerini ellerinde tuttuklarını hissederek huzurlu oluyorlar.
  ALIŞVERİŞTEN ERKEN AYRILIN
  Masraflarınızı düşünün ve alışverişten belirlediğiniz zamandan önce ayrılın veya telefon konuşmalarınızı 10 dakika azaltın. Omuzlarınızdan büyük bir yük kalkacaktır.
  YOGA YAPIN
  Yoga hocası Carolyn Cowan'a göre, profesyonel olarak ilgilenemeseniz de elleriniz ve ayaklarınız üzerinde yüzünüz yere bakarak kedi gibi yürüyün. (Vücudunuz üçgen şeklinde olacak.) Derin nefes alın, 3 dakika yeterli.
  ESKİ ARKADAŞLARINIZI ARAYIN, BİRLİKTE OLUN
  The Art Of Friendship'in yazarlarından Sally Horchow'a göre, eski arkadaşlarla buluşmak, insana daima huzur veriyor, geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. eski arkadaşlara ayrılacak günde 10 dakikanın gün boyu sağlayacağı huzur için siz de hiç olmazsa telefonla bir arkadaşınızı arayın.
  DAHA ÇOK ŞEY ÖĞRENİN
  Psikolog Dr. Mort Orman'a göre, çevreye karşı ilgili olun. Olan bitene kayıtsız kalmayın. Daha fazla şey duyun ve öğrenin.
  DEĞİŞİK TATLARA AÇIK OLUN
  Meyve ve sebze yiyerek kendinizi hem mutlu hissedebilir hem de sağlıklı kalabilirsiniz. Psicology&Behaviour Gazetesi'nin araştırmasına göre, hep aynı meyve-sebze yerine farklı tatları deneyerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
  EV - İŞ ve İŞ - EV TEMPOSUNU KIRIN
  Günlük hayatın akışına dur demek için gücünüzü kullanın. Eve varmadan önce kendinize küçük bir zaman ayırın. Bir arkadaşınızla oturup kahve için. Yolunuzu değiştirin, yolda iyi, keyifli bir şeyler görün, iyi müzik dinleyin.
  GÜNLÜK TUTUN
  Kalifornia'daki Loma Linda Üniversitesi'nden Dr. Lee Berk, günlüğünüze iki dakika ayırmanızı öneriyor. Yatmadan önce iki dakikanızı günlüğünüze ayırın. Günün özetini çıkardığınızda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.
  LİMONLA FERAHLAYIN
  Aromaterapist Jules McClean, banyoda limon esanslı kokular kullenmanın enerji ve mutluluk verdiğini söylüyor.
  STRESTEN KURTULUN
  Refloksoloji Topluluğu'ndan Pippo Tuccker- Brown'a göre, avuç içlerinize saat yönünde masaj yapmak stresi azaltmaya yardımcı olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ihlamurla gargara yapın Forum Tarih
Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman Resimli Şiirler 28 Mart 2009
Diş Eti Çekilmesi Gargara Ağız ve Diş Sağlığı 6 Mayıs 2011
Ağız kokusuna elma sirkesi gargara Ağız ve Diş Sağlığı 11 Ağustos 2010
Doğal Ağız Gargarası Ağız ve Diş Sağlığı 10 Mayıs 2010
Ağız Gargaralarında Kanser Riski Ağız ve Diş Sağlığı 12 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş