Iceman / Robert Drake (Iceman Kimdir? - Iceman Hakkında)

'Masal Kahramanları' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Iceman / Robert Drake (Iceman Kimdir? - Iceman Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Iceman / Rober 'Bobby' Drake

  [​IMG]


  Güçleri: Bobby vücut ısısını düşürebilme yeteneğine sahiptir. Vücudunu buza çevirebilir ve etrafındaki havayı dondurabilir. Kendisine buz kayakları, kalkanları, mızrakları, yani kısacası buzla yapabileceği herşeyi yaratabilir. Hava soğukluğu gibi şeylerden etkilenmez.

  Biyografi: Bobby mutant güçlerini henüz ergenlik yıllarında keşfetti. Bunu ailesi dışındaki herkesten sakladı. Bir grup serseri Bobby ve kız arkadaşına saldırınca Bobby paniğe kapılarak kendisi ve kız arkadaşını korumak için buzdan bir kalkan yaptı ama böylece güçlerini herkese
  göstermiş oldu.
  Kasabalılar oğlanı kendileri için bir tehdit olarak görüp onu linç etmeye kalktılar. Bobby'nin ailesinin evini bastılar ve oğlanı yakaladılar, fakat onlar birşey yapamadan kasaba şerifi, Bobby'i koruması altına aldı. Bu arada tüm bu olanlar Charles Xavier tarafından duyulmuştu. Xavier ilk öğrencisi olan Cyclops'u Bobby ile temas kurması için gönderdi. Cyclops Bobby'nin hapis tutulduğu yere girdi fakat Bobby ona katılmayı reddedip tersleyince ikisi arasında kavga başladı. Bu sırada kasabalı kalabalık onları yakaladı ve ikisi tam asılmak üzereyken kaçmayı başardılar. Prof. X onları takip eden kalabalığın zihinlerine girerek Bobby'nin hatıralarını onların zihinlerinden temizledi. Minnettar kalan Bobby, Xavier'ın okuluna katılmayı kabul etti.
  [​IMG]

  X-Men'lere katıldıktan bir süre sonra o da aynı takım arkadaşı Angel gibi önce Champions of Los Angeles'a, ardından Defenders'a katıldı ama sonunda tekrar X-Men'e geri döndü. Daha sonraları Emma Frost'un (White Queen) yardımıyla güçlerini maksimum limite taşımayı öğrendi. Artık vücudunu tamamen kendi şeklindeki bir buz formuna dönüştürebiliyordu.

  Iceman, X-Men'in en eğlenceli elemanlarından biridir. Şaka yapmayı sever ve sık sık takım arkadaşlarına takılır ama gerektiği zamanlarda fazlasıyla ciddi olabilir. Iceman, X-Men'in orijinal beşlisinin içindeki en genç elemandır.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Iceman Robert Drake Forum Tarih
Pseudotropheus Acei (Iceman, Aysmen) Akvaryum - Balık Dünyası 27 Nisan 2010
Aysmen, Iceman, Sarı Kuyruk, Yellow tail Ciklet Balığı (Pseudotropheus Acei) Akvaryum - Balık Dünyası 28 Ekim 2009
Robert Falcon Scott Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 14 Ağustos 2013
Robert Noyce Kimdir - Robert Noyce Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Aralık 2011
Robert Brown Kimdir, Robert Brown Hayatı Çalışmaları Biyografi & Otobiyografi 20 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş