işte K9 ların genel özelliği

'Kedi ve Köpekler' forumunda maviboncuk tarafından 15 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  işte K9 ların genel özelliği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Alman kurdu olarak bilinen ve Alman Çoban Köpeği diye de adlandıralan bu cins köpeklerin genel özellikleri burada........

  Dikakt ettimde bazı arkadaşlar K9 köpeği diyolar K9 bir cins değildir Özel K9 eğitimi alan Bütün köpeklere Denir(bu bir Rot,doberman,Amerikan staffda olabilr)


  Kökeni: Almanya.

  Tanımı: 30-40 kg kadardır. Erkekler 60-65 cm, dişiler 55-60 cm yüksekliktedir. Yüksek zekalı bir ırktır.

  Kişiliği: Çocuklarla gayet iyi iletişim kuran, diğer köpeklerle uyumlu, hareketli, mükemmel koku alan burna sahip bir köpek türüdür. Cesur, neşeli, sadık, kararlı, vefalı, efendisine ve çocuklara sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık, kolay eğitilir.

  Özelliği: Askeriyede, polis birliklerinde muhafız köpeği olarak, evlerde bekçi köpeği amaçlı kullanılabilir. Ayrıca iyi bir aile köpeğidir.

  Gereksinimi: Alman kurtları yapı itibariyle insanlara çok yakındadırlar. Bu yüzden yaşayacağı yer bir bahçe de olabilir, bir apartman dairesi de olabilir. Her ikisinde de gerekli koşulları sağlamak çok zor değildir. Bahçede besliyorsanız 2,5 m'ye 4 m'lik standart tel bir kafes içinde 90 cm'e 110 cm'lik bir yuva sizin için yeterli olacaktır. Gerek bahçede olsun gerekse apartman dairesinde olsun düzenli yürüyüşlerini yaptırmanız gerekmektedir. Alman kurtlarının bir özelliği de yavruyken bile su kaplarını devirmeleri veya suyla oynamalarıdır. Bunun için mermerden bir su kabı yaptırmak bu sorunu ortadan kaldırmayı sağlayacaktır.  Eğitimi: Erken yaşta itaat eğitimine başlanmalıdır. Alman çoban köpeğini doğru üreticiden almak çok önemlidir. Bazıları çekingen ve huysuzdur. Bu karakterdeki köpeklerin korku nedenli ısırmaya eğilimi vardır. Yavrunun ailesini iyi incelemek gerekir. Cezaya dayalı bir eğitim bu köpeklerde başarıya ulaşmaz.

  Irk o kadar zeki ve eğitilebilirliği öylesine yüksektir ki çoban köpekliği, koruma köpeği, polis ve asker köpeği, körler için rehber köpek, arama ve kurtarma köpekliğinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alman çoban köpeği popüler bir aile ve show köpeğidir.

  [​IMG][​IMG]
   

 2. deLi_kiz

  deLi_kiz Üye

  bu köpekLerde güzeL ama bunLarın bakımı zor ya eLLerine saqlık.....
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş