Hz. Yusuf kıssası Kanal 7 ekranlarında

'Canlı TV Seyret - Radyo Dinle' forumunda Siraç tarafından 19 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Hz. Yusuf kıssası Kanal 7 ekranlarında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Türkiye’de ilk kez Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ASHAB- I KEHF dizisiyle tanınan İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör’ün yıllar süren titiz bir çalışmayla ortaya koyduğu dev yapım HAZRET-İ YUSUF Kanal 7’de.

  Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikayesini anlatan dev prodüksiyon Yusuf’u özleyenler ve kuyudan çıkmak isteyenler için Kanal 7’de ekrana geliyor… İlk bölümü Cuma akşamı ekrana gelecek olan dizide anlatılan Hazret-i Yusuf Kur’an’da geçen en etkileyici, en güzel kıssalardan birisi…
  Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusuf, güzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikayeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır.
  Bu arada çöldeki kuyunun yakınından geçen bir kervan sahibi Yusuf’u kuyudan çıkarır, Mısır’a götürür ve köle olarak satılığa çıkarır… Bütün zamanlara her zaman anlatacak bir içeriği olan bu kıssa şimdi muhteşem bir yapımla her Cuma akşamı Kanal 7 ekranlarında… Yusuf’u özleyenler ve kuyudan çıkmaya çalışanlar için Hazret-i Yusuf dizisi her Cuma 21: 00’de Kanal 7’de…
  Hazret-i Yusuf dizisinin ilk bölüm özeti şöyle;

  YAKUB FEDAN KENTİ İNSANLARINA TEK TANRIYA İNANMALARINI SÖYLÜYOR…

  Babil’e bağlı Fedan kentinde yaşayan Hz. Yakub uzun süredir oranın valisi olan dayısının (Laban) sürüsüne çobanlık yapmakla hayatını sürdürüyordu. Putperest olan Fedan halkı yağmur yağması için Babil’in ana tanrıçası İştar’a adaklar sunuyor, bu kente yağmur yağmamasının nedenini ise Yakub’un yaptıklarından tanrıların hoşnut olmamasına bağlıyorlardı. Yakub ise Fedan kentinde insanların tek tanrıya inanmalarını ve O’na ortak koşmamalarını söylüyordu. Fakat Fedan halkı tüm öfkelerine rağmen vali Laban’dan çekindikleri için Yakub’a bir şey yapamıyorlardı. Bir gün Fedan halkından tanrıları küçümseyen birini Yakub’a gözdağı vermek için ölüm cezası verirler. Fakat Yakub adamı tam ateşe atılacağı sırada kan parasını vererek kurtarır. Bu davranışı mahkumun ve karısının iman etmesini beraberinde getirir. Yakub’un dört hanımından biri olan Rahil uzun yıllardan sonra hamile kalır. Ancak çocuk bir türlü doğmaz. Yakub Allah’a dua etmek için hurmalığa gider. İştar tapınağının büyücüsü Lakub’un çocuğunu yok etmek için tapınakta büyü yapmaktadır.

  Künye:
  Orijinal Adı : JOSEF THE PROPHET
  Türkçe İsmi : HAZRET-İ YUSUF
  Yönetmen : Ferecullah Silahşör
  Oyuncular : Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat
  Görüntü Yönetmeni :
  Resul Ahadi
  Ses : Ahmed Amiri
  Yapım Yılı : 2008
  Yapım : CIMA Film Center
  Süre : 45 x 55 dakika
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Yusuf kıssası Kanal Forum Tarih
Hz. Yusuf Peygamberin Kıssası İslami Kıssalar & Hikayeler 4 Şubat 2012
Hz. Yusuf Kıssası Özet Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı 17 Kasım 2011
Yusuf'un Üçüncü Gömleğinin Kıssası İslami Kıssalar & Hikayeler 28 Mart 2010
Yusuf'un İkinci Gömleğinin Kıssası İslami Kıssalar & Hikayeler 28 Mart 2010
Aylak Adam Kitabının Özeti Yusuf Atılgan Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş