HZ Muhammet İnsanları En Çok Hangi Konuda Uyarmıştır?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. HZ Muhammet İnsanları En Çok Hangi Konuda Uyarmıştır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  HZ Muhammet İnsanları En Çok Hangi Konuda Uyarmıştır?
   

 2. Hz. Muhammet insanları her konuda uyarmıştır.
   

 3. evet HZ MUHAMMED insanları her konuda uyarmıştır ama yanlışınız var bizim sorumuz en çok hn gi konuda uyardığı.Ve bizi en çok uyardığı şeyde yalan dı

  SAYGILAR DİLERİM......
   

 4. EVET HZ MUHAMMED İNSANLARI HER KONUDA UYARMIŞTIR AMA EN ÇOK UYARDIĞIDA BUDY ŞÖYLE YAZALIM...  Peygamberimizin görevlerinden biri de aymazlık içinde bulunan insanları uyarmak, onlara hakkı ve doğruyu hatırlatmaktır. Peygamberimize bu görev ilk olarak :
  “Ey örtüsüne bürünen! Kalk ve uyar.” ( Müddessir 1-2) ayetiyle verilmişti. Bir başka ayette Allah, Peygamberimize şöyle seslenir:

  “Ey Peygamber, biz seni bir şahit, bir müjdeci ve bir uyarıcı olarak gönderdi.” (Ahzab, 45.)
  Hz. Muhammed (s) Allah’ın dinine uymaları konusunda insanları uyarmış, daha önce aymazlık içinde haksızlık ve kötülük yapan toplumların nasıl felaketlerle karşılaştıklarını hatırlamış, kendi sonlarının da aynı şekilde olmaması için hakka uymaları gerektiğini bildirmiştir.

  İnsanlar, cehalet içinde atalarından babalarından öğrendikleri inançları sürdürebilmektedir. Böylece yanlış inançlar, insanın doğasına ters olan uygulamalar kuşaklar boyu devam edebilmektedir. Allah, Peygamberimizi bu durumda olan insanları uyarmakla görevlendirmiş, onlara gerçek inançları tebliğ ederek yanlışlardan yüz çevirmelerini istemiştir.

  Bazı insanlar da doğruları bildikleri halde ya kendilerine söz geçiremedikleri için ya da arzularına uymak hoşlarına gittiği için kasten yanlış işler yapabilmektedir. Peygamberimiz bu insanları, arzularına uymamaları konusunda uyarmış, insan nefsinin çoğunlukla zararlı ve kötü şeyleri yapmaktan zevk duyduğunu, ama daha sonra yapılan kötülükler sonucunda hem kendilerinin hem de çevresindekilerin zarar gördüğünü bildirmiştir

  AYETLER
  De ki: "Bu, benim yolumdur. Bir basiret üzere Allah'a davet ederim; ben ve bana uyanlar da. Ve Allah'ı tenzih ederim, ben müşriklerden değilim." (Yusuf Suresi, 108)
  De ki: "Allah benimle sizin aranızda şahittir. Sizi uyarmam için bana Kuran vahyedildi. (Enam Suresi, 19)  Öyleyse sana emredilenleri açıkça söyle ve müşriklere aldırış etme. Şüphesiz o alay edenlere (karşı) biz sana yeteriz. (Hicr Suresi, 94-95)

  SAYGILAR DİLERİM......
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Muhammet İnsanları Çok Forum Tarih
Hz. Muhammet ne zaman doğmuştur kısaca Peygamber Efendimiz (S.A.V) 1 Şubat 2017
Şehit Muhammet Erkesikbaş İlköğretim Okulu Bilgileri Eskil Aksaray Aksaray Tanıtımı 15 Nisan 2012
Mevlananın Hz.Muhammet ile ilgili sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 28 Mayıs 2011
Sensiz Bir Şehir -Muhammet Özkan Şiirler 12 Ekim 2010
Fener Şehit Muhammet Türk İlköğretim Okulu Çarşıbaşı Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş