Hyundai'den hareket algılama sistemli cep

'Bilim & Teknoloji' forumunda Google tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Hyundai'den hareket algılama sistemli cep konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hyundai Electronics Türkiye, interaktif oyun oynama imkanıyla Türkiye'deki ilk kablosuz ve hareket algılama sistemli cep telefonu W11'i tanıttı.

  [​IMG]

  Baia Otal'de basın toplantısı düzenleyen Hyundai Electronics Türkiye'nin Üst Yöneticisi (CEO) Osman Akın, Hyundai'nin elektronik alanında 104 ülkede faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Yılın ilk çeyreğinde Türkiye'de satılan cep telefonu adedinin, yüzde 12 artarak 2 milyon 615 bin adede, pazarın ise yüzde 72 büyüyerek 439,5 milyon avroya ulaştığını vurgulayan Akın, aynı dönemde satış fiyatı 0-50 avro arasındaki cep telefonlarının pazardaki payının yüzde 28,6'dan yüzde 4,4'e düştüğünü, yüzde 6,7 olan 200-300 avro bandındaki cep telefonlarının payının ise yüzde 19,2'ye ulaştığını ifade etti.
  Bu verilere göre tüketicinin özelliği çok olan ve fiyatı nispeten yüksek telefonlara yöneldiğine dikkat çeken Akın, satışların yüzde 70'ten fazlasının geleneksel bayi yöntemiyle satıldığına işaret etti.

  Türkiye'deki cep telefonu pazarının yüzde 50'den fazlasının Nokia'nın, yüzde 30'luk kısmının ise Samsung'un elinde olduğunu belirten Akın şöyle konuştu: "Pazara girmeden, 2 yıl boyunca ciddi bir Ar-Ge çalışması yürüttük. Hem müşteri hem de bayi memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı amaçladık. Getirdiğimiz modellerin menüleri ve kutularında değişiklikler yaparak, Türk insanına uygun hale getirdik. Modellerin isimlerini değiştirdik. Satışa sunduğumuz W11 ile cep telefonu, televizyon ve oyun konsolunu bir araya getirdik. Bu modelle, interaktif oyun oynama imkanıyla Türkiye'deki ilk kablosuz ve hareket algılama sistemli cep telefonunu piyasaya sunduk. Cep telefonunu hareket ettirerek, bünyesinde yer alan tenis gibi oyunları oynayabilmek mümkün. W11, diğer özelliklerinin yanı sıra, hareket algılama sistemli oyun konsollarının işlevini de görebiliyor. W11'in tek sıkıntısı, oynamaya başladınız mı bırakamıyorsunuz."

  BİR YILDA YÜZDE 2 PAZAR PAYI
  Yıl sonuna kadar aralarında şarjı bitmesine rağmen içindeki mikro pil sayesinde bir gün daha kullanılabilen modelin de bulunduğu 5 yeni modeli daha piyasaya süreceklerini dile getiren Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Pazarın ihtiyaçlarına yönelik hareket ediyoruz. Yüksek kaliteyi, ekonomik fiyatla sunuyoruz. Müşteriye, aldıkları günün fatura tarihinden itibaren 60 gün içinde herhangi bir arıza olması durumunda, cep telefonlarının yenisini vermeyi taahhüt ediyoruz. Pazara gireli 2-3 hafta olmasına rağmen çok güzel geri dönüşler aldık. Merdivenleri, müşteri ve çok önem verdiğimiz bayi memnuniyetinde sıkıntı yaşanmaması için teker teker çıkmak istiyoruz. Bu nedenle agresif büyüme hedeflerimiz yok. Bir yılda yüzde 2'lik pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz."
  Akın, yeni modellerin US100, DB22, BD101, AS34 ve CS3G adlarını taşıdığı sözlerine ekledi.

  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Hyundai'den hareket algılama Forum Tarih
Hyundai'den lüks otomobil Modifiyeli Arabalar&Parçalar 25 Nisan 2009
Hyundai'den saat-cep telefonu geliyor Bilim & Teknoloji 12 Mart 2009
Hyundai'den yunus tasarım Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 25 Şubat 2009
Hyundai'den "tanıdık" bir cep telefonu Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 20 Şubat 2009
Hoşgörü dayanışma ve iş bölümü içinde hareket etmeyen bir ailenin yaşamı nasıl olur madde madde Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş