Horlamaya radyo frekansıyla tedavi

'Genel Sağlık' forumunda RiVeR_Nn tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Horlamaya radyo frekansıyla tedavi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Horlamaya radyo frekansıyla tedavi

  Horlamaya radyo frekansıyla tedavi
  Burundan geçen havanın nefes borusuna rahat ulaşamaması nedeniyle uyku sırasında oluşan horlamanın masum bir sorun gibi görülse de önemli hastalıkların habercisi olabileceğini kaydeden Opr. Dr. Gürkan Aladağ, "Yumuşak damak sarkıklığı, bademciğin normalden büyük olması, aşırı kilo, alkol kullanımı ve yorgunluk horlamanın nedenleri arasında sayılabilir.

  Horlama, sinüzite bağlı burun tıkanıklığı, burunda yabancı cisim, burun eti, burun tümörleri ve geniz kanseri gibi hastalıkların belirtisi olabileceğinden erken müdahale önem taşıyor" diye konuştu.

  Horlamanın boy ve kiloyla doğrudan bağlantılı olduğunu ifade eden Opr. Dr. Aladağ, "Bu noktada vücut kitle endeksi anahtar rol oynuyor. Horlama sorunu yaşayan kişinin kilosunu, boyunun metre cinsinden karesine böldüğümüzde çıkan sayı 25-30 arasında ise radyo frekans uygulamasını kullanıyoruz. Kamerayla, geniz bölgesinden gırtlağa kadar tüm solunum yolunu inceleyip, uyku sırasında en çok sıkışan bölgeyi belirliyoruz. Küçük bir iğne aracılığıyla damağa uygulanan ve kansız olarak gerçekleşen bir veya iki seanslık radyo frekans yöntemiyle, horlamayı 6 ile 8 hafta içinde tamamen giderebiliyoruz" diye konuştu.

  Horlamanın sosyal yaşamda ve ikili ilişkilerde sorunlara yol açabildiğini vurgulayan Aladağ, "Uyku sırasında horlamaya bağlı olarak yeterince oksijen alınamaması, uyku ve çalışma düzeninin aksamasına neden olurken; eşler arasında da uyum sorunu oluşturabiliyor" şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Horlamaya radyo frekansıyla Forum Tarih
Horlamaya karşı uyaran saat Bilim & Teknoloji 6 Nisan 2009
Tv radyo gazete ve internetin olmadığı bir gün nasıl geçer? Sorular ve Cevaplar 20 Ekim 2016
LG L90 telefonda fm radyo var mı? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 25 Haziran 2014
Radyo Tarihçesi Hakkında Bilgi Radyonun Tarihi Bilim & Teknoloji 20 Ekim 2013
Radyo Nasıl İcat Edildi Kısaca Bilim & Teknoloji 27 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş