Honda'dan güvenlikte devrim.

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Honda'dan güvenlikte devrim. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Honda'dan güvenlikte bir devrim

  Honda dünyanın ilk kesintisiz kademeli şişen sürücü hava yastığı sistemini geliştirdi.

  Honda Motor Co. Ltd., hava yastığı şişirme gazının hacmini kesintisiz biçimde kademeleyerek yolcu korumasını artırıp sürücüye olan etkiyi azaltan, dünyanın ilk sürücü i-SRS hava yastığı sistemini geliştirdiğini duyurdu. Honda, yeni kesintisiz kademeli şişen i-SRS hava yastığı sistemini Japonya’da Kasım 2008’de piyasaya sürülecek ve ilk olarak Life modelinin sürücü tarafında uygulamayı planlıyor.

  Açılma mekanizmasının üç özelliği

  • Daha hızlı açılma:
  Sistem, hava yastığının basıncını daha hızlı artırdığı için, sürücüyü korumaya daha çabuk başlıyor. Hava yastığının spiral yapısı, koruyucu yüzeyin daha küçük bir toplam hava yastığı hacminde oluşarak daha evvelden mümkün olan daha hızlı koruma sağlamasına imkan veriyor.

  • Daha uzun şişme ve koruma süresi:
  Yeni sistem, hava yastığı içinde sabit bir basınç sağlayarak daha uzun süreli bir şişmeye ve korumaya imkan veriyor. Hava yastığının spiral yapısındaki dikişler, spiralin içinden dışına doğru genişleyerek hava yastığının şişmesini kesintisiz biçimde kademelemek üzere tasarlandı. Hava yastığı, açılma anından sönme anına kadar gazı serbest bırakmayarak sabit bir basınç ve sürücü koruması üzere tasarlandı.

  • Daha az etki:
  Yeni sistem, sürücü alanına doğru öne çıkma derecesini azaltarak ve şişiricinin gaz çıkışını düşürerek sürücüye olan etkiyi azaltıyor. Hava yastığının içindeki benzersiz spiral dikişler, hava yastığının öne çıkma derecesini ve sürücü üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı oluyor. Gaz kontrol valfı, açılma anından sönüp yerine dönme anına kadar gazın serbest kalmasını önler. Bu verimli gaz kullanım yöntemi, şişirici çıkışının ve sürücüye olan etkinin azalmasına imkan veriyor.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Honda'dan güvenlikte devrim Forum Tarih
Sosyal güvenlikteki "tehdit" algısı Ekonomi Ve Borsa 15 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş