Homer Simpson çizgi film karakteri. Homer Simpson Kimdir?

'Masal Kahramanları' forumunda Mavi_inci tarafından 6 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Homer Simpson çizgi film karakteri. Homer Simpson Kimdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Homer Jay Simpson, animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'daki kurgusal karakterdir. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir ve ilk kez 19 Nisan 1987 tarihinde The Tracey Ullman Show kısası olan "Good Night" bölümünde göründü. Homer, James L. Brooks'un ofisinde Matt Groening tarafından yaratıldı ve tasarımı yapıldı. Homer'ın ismi Homer Groening'den gelmektedir. Üç sezondur The Tracey Ullman Show'daki görünümünden sonra, Fox'ta yayınlanan Simpson ailesi 17 Aralık 1989 tarihinde kendi serisinde yayınlanmaya başladı.

  Kişiliği


  Homer Simpson 'ın kişiliğinde aptalca komiklikleri, tembellik ,patlayıcı öfke ve gerizekâlılık yatıyor. "Yaratıcısı tarafından onun aptalca olarak parlak olarak tanımlanan" düşük zeka seviyesi vardır. Homer işine karşı oldukça ilgisizdir ve şişmanlığı ile, işine göstermesi gereken ilgiyi midesine gösterdiği açıkça görülür. Homer komşularını kıskanan biridir (özellikle Flanders ailesi). Bart bunu dile getirdiği zaman onu boğar. Homer, Bart'ı ilk kez "Family Portrait" isimli, kısa metraj filmde boğmuştur. Homer'in Bart'ı hızlı bir şekilde, hiç düşünmeden boğazlaması Matt Groening'in kuralıdır. Öfkesi sonucu sebep olduğu olaylardan pişman olmaz. Homer Simpson'in çocukları ile arası oldukça karmaşıktır.Ayrıca çok şişman ama ailesine tapan biridir.
  Seslendirilmesi

  Homer Simpson , ses sanatçısı Dan Castellaneta tarafından seslendirilmiştir. Homer'ın sesleri yarım saatlik bir çalışma sonucu diziye eklenmektedir.

  The Simpsons'daki Rolü

  Homer Simpson 'ın yaşı fiziksel olarak değişmez.Bölümlerde genellikle setin içinde cari yıl olduğu varsayılır.Çeşitli bölümlerin olayları bağlıdır ancak Ithough'tan sonraki bölümlerle çelişkilidir.Homer Simpson'ın eşi Marge Simpson'dır ve 3 tane çocukları bulunmaktadır. Bunlar;Bart Simpson,Lisa Simpson ve Maggie Simpson'dır.Abraham Simpson babası ve Mona Simpson'da annesidir. Mona Simpson Yedinci Sezonda (1995) ilk olarak ortaya çıkmıştır.Homer SimpsonSpringfield Lisesinde okudu ve son yıl Marge Bouvier ile tanışıp aşık oldu sonra Marge, Bart Simpson'a hamile olduğunu anladı. Bu yüzden evlendiler.Homer Simpson daha sonra Springfield Nükleer Tesisinde işe girdi.Bart Simpson kısa bir süre sonra doğdu ve çift ilk evini satın aldı.Bu olay "That 90's Show" (season 19, 2008) bölümüyle çelişmektedir.
  Sonraki sezonlarda Homer Simpson'ın yaşı arttı.İlk bölümde 36,sekizinci sezonda ise 38 ve 39 oldu ve 18. bölümde ise 40 yaşına bastı.Buna rağmen yaşı bu sezona göre tutarsız.
  Homer Simpson 'ın birçok işi oldu ancak genelde Nükleer Güvenlik işinde müfettiş olarak Springfield Nükleer Santrali çalıştı.Homer tesiste çoğu zaman yok sayılır ve patronu Mr. Burns tarafında ismi hatırlanmaz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Homer Simpson çizgi Forum Tarih
Şeyhömer İlköğretim Okulu Kastamonu İnebolu Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Şeyhömer Köyü İnebolu Kastamonu Kastamonu Tanıtımı 13 Nisan 2010
Şeyhömer Köyü Gülnar Mersin Mersin Tanıtımı 6 Nisan 2010
Odysseia - Homeros Kitap, Resim ve Dergi 26 Aralık 2009
Moğol Kurdu Homeric Kitabının Ozeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 1 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş